Trwa ładowanie...

Xylogel – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Xylogel jest lekiem stosowanym w leczeniu kataru i zapalenia zatok Xylogel jest dostępny bez recepty. Xylogel działa obkurczająco na naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie.

spis treści

1. Co to jest Xylogel?

Substancja czynna leku Xylogel to chlorowodorek ksymetazoliny. 1 gram żelu Xylogel zawiera 1 mg chlorowodorku ksymetazoliny. Lek Xylogel stosowany miejscowo powoduje, ze obkurczają się naczynia krwionośne, zmniejsza się obrzęk i przekrwienie błony śluzowej.

Zobacz film: "Skuteczne sposoby na zapalenie zatok"

Działanie leku Xylogel wpływa na ograniczenie ilości wydzieliny z nosa. Lek Xylogel ułatwia oddychanie przez nos.

2. Wskazania do stosowania leku

Wskazania do stosowania leku Xylogel to leczenie pomocnicze ostrego zapalenia błony śluzowej nosa, które jest spowodowane przez wirusy lub bakterie. Wskazaniem do stosowania leku Xylogel jest także ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Xylogel można stosować także w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz ostrego zapalenia ucha środkowego.

Jak spokojnie przespać noc przy uciążliwym katarze?
Jak spokojnie przespać noc przy uciążliwym katarze? [7 zdjęć]

Czerwony nos, uciążliwa wydzielina i trudności z oddychaniem… Katar może znacznie utrudnić codzienne

zobacz galerię

3. Przeciwwskazania do stosowania

Przeciwwskazania do stosowania leku Xylogel to: uczulenie na składniki preparatu, zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Leku Xylogel nie powinno stosować się u pacjentów, którzy przeszli zabieg usunięcia przysadki lub inne zabiegi chirurgiczne polegające na odsłonięciu opony twardej.

Leku Xylogel nie powinni stosować pacjenci z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej nosa. Na Xylogel powinni uważać pacjenci z chorobami układu krążenia, rozrostem gruczołu krokowego, z jaskrą z zamkniętym kątem oraz z zaburzeniami metabolicznymi takimi jak cukrzyca, nadczynność tarczycy.

4. Dawkowanie leku

Lek Xylogel jest przeznaczony do stosowania do nosa. Nawet przy zapaleniu ucha środkowego. Xylogel ma postać żelu do nosa. Preparat Xylogel jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Zalecana dawka leku Xylogel to 2-3 krople do każdego otworu nosowego co 8-10 godzin. Maksymalna dawka dobowa leku Xylogel to 3 razy na dobę.

Leczenie kroplami Xylogel powinno trwać 3-5 dni. Jeżeli w tym czasie nie nastąpiła poprawa to pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

Cena leku Xylogel to ok. 11 zł za 15 ml.

Zobacz także:

5. Skutki uboczne leku Xylogel

Skutki uboczne leku Xylogel to przekrwienie błon śluzowych, zaczerwienienie błon śluzowych, pieczenie błon śluzowych nosa i gardła, kichanie, suchość w nosie.

Działania niepożądane leku Xylogel, które mogą czasami wystąpić to: przyspieszenie akcji serca, wzrost ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, ból głowy, nudności, senność, osłabienie, zmęczenie, a także reakcje alergiczne takie jak duszności czy obrzęk.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Xylogel – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne
Xylogel – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza