Trwa ładowanie...

Żelazo i kwas foliowy w ciąży

Journal of the American Medical Association podaje wyniki badań nad wpływem przyjmowania w ciąży suplementów zawierających żelazo i kwas foliowy na rozwój intelektualny i ruchowy dzieci. Badania przeprowadzone w Nepalu wskazują na korzyści płynące ze stosowania tych suplementów u ciężarnych.

spis treści

1. Badanie wpływu żelaza i kwasu foliowego na rozwój dzieci

Badanie wpływu żelaza i kwasu foliowego na rozwój dzieci przeprowadzono w Nepalu, gdyż w kraju tym notuje się niedobór tych substancji w diecie. W latach 1999-2001 kobiety w ciąży otrzymywały różne suplementy diety. Pierwsza grupa otrzymywała żelazo i kwas foliowy, druga żelazo, kwas foliowy i cynk, a trzecia te trzy składniki oraz 11 innych. W latach 2007-2009 badaniom poddano 676 dzieci tych matek.

Zobacz film: "Soki ekologiczne"

2. Wyniki badania

Okazało się, iż prenatalne suplementy diety na bazie żelaza i kwasu foliowego znacząco poprawiły zdolności motoryczne i intelektualne dzieci matek, które je przyjmowały. Dzieci te były zręczniejsze, lepiej zorganizowane i bystrzejsze niż pozostałe. Jednocześnie nie zanotowano większego wpływu innych mikroelementów na ich rozwój.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Badania w ciąży
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza