Trwa ładowanie...

28-latka walczy z rakiem jelita grubego. Miała 3 charakterystyczne objawy, ale lekarze je ignorowali

Avatar placeholder
22.06.2023 14:05
Dolegliwości zrzucano na IBS. U 28-latki rak dawał już przerzuty
Dolegliwości zrzucano na IBS. U 28-latki rak dawał już przerzuty (Facebook)

Ruby Rogers stoczyła prawdziwą batalię z lekarzami. Przez wiele miesięcy skarżyła się na skrajnie wycieńczające objawy, ale pracownicy służby zdrowia twierdzili, że przyczyną jest zespół jelita drażliwego. Później wyszło na jaw, że 28-latka ma raka jelita grubego.

spis treści

1. Lekarz bagatelizował objawy raka

Lekarze bagatelizowali objawy, których doświadczała Ruby. Młodej kobiecie nieustannie towarzyszyły silne bóle brzucha, bez wyraźnej przyczyny sporo straciła na wadze, a spożywanie posiłków wywoływało ogromny dyskomfort.

Dolegliwości 28-latki trwały przez siedem miesięcy. Lekarz rodzinny stwierdził, że to zespół jelita drażliwego i nic nie jest w stanie na to poradzić. Kiedy zaczęła krzyczeć z bólu, została skierowana na tomografię komputerową.

Zobacz film: "Wysoki poziom trójglicerydów"

Badanie ujawniło, że przyczyną dolegliwości doświadczanych przez Ruby jest rak jelita grubego. Personel szpitala poinformował ją, że choroba jest nieuleczalna, ale 28-latka mimo wszystko zdecydowała się na chemioterapię.

- Nie pozwól lekarzom zepchnąć tego jako IBS lub cokolwiek innego. Przyjmowanie leków i innych środków w ogóle nie działało. Lekarze mnie nie słuchali, choć błagałam ich o pomoc – powiedziała Ruby w rozmowie z Hull Live.

Ruby w ciągu kilku miesiecy dramatycznie straciła na wadze
Ruby w ciągu kilku miesiecy dramatycznie straciła na wadze (Ruby Rogers)

2. Tragiczna diagnoza 28-latki

Mimo, że Ruby domagała się dokładnych badań kału, krwi lub moczu albo USG, lekarz rodzinny nie traktował jej poważnie i twierdził, że to zbędne. 28-latka wiedziała jednak, że coś jest nie tak i zdecydowała się na prywatną konsultację.

- Potraktowano mnie poważnie dopiero wtedy, gdy kilka miesięcy temu zapłaciłam za prywatną konsultację. Natychmiast wykluczono IBS, pilnie potrzebowałam tomografii komputerowej i kolonoskopii – wyjaśniła Ruby w rozmowie z Hull Live.

Niestety wysoki koszt badań uniemożliwił 28-latce kontynuowanie leczenia. Dopiero kiedy w pracy zaczęła krzyczeć z bólu i zabrało ją pogotowie, została wykonana tomografia. Badanie ujawniło, że to rak jelita grubego.

Lekarze nie mieli dobrych wieści – nowotwór rozprzestrzenił się i leczenie nie zdziała zbyt wiele. Ruby i jej rodzina jednak się nie poddają, poszukują alternatywnych metod leczenia, a młoda kobieta przechodzi chemioterapię.

Mimo podjętego leczenia, szanse Ruby są nikłe
Mimo podjętego leczenia, szanse Ruby są nikłe (Ruby Rogers)

3. Przerzuty i dalsze leczenie

Siostra 28-latki zorganizowała zbiórkę funduszy na leczenie. Lekarze nie są jednak pewni, dlaczego u Ruby rozwinął się rak. Młoda kobieta zdrowo się odżywia, nie pije ani nie pali, nie spożywa nawet czerwonego mięsa.

Specjaliści przypuszczają, że nowotwór wynika z uwarunkowań genetycznych. Ruby apeluje innych, by nie pozwalali lekarzom bagatelizować objawów, które nie ustępują. Najważniejsza jest wczesna diagnoza.

Powszechnie uważa się, że diagnoza nowotworu okrężnicy u młodych osób jest trudniejsza. Jeśli masz jakiekolwiek niepokojące symptomy, ważne jest, aby zobaczyć się z lekarzem rodzinnym w celu dalszych badań.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze