Trwa ładowanie...

Danuta Szaflarska - kobieta żywioł, recepta na długowieczność, choroby

Danuta Szaflarska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. W swoim dorobku artystycznym ma około 80 ról filmowych i około 90 teatralnych. Występowała blisko 60 razy w teatrze telewizji. Skąd w tej wyjątkowej i inspirującej kobiecie było tyle wigoru? Jak się okazuje, jej sposób na długowieczność był prostszy, niż nam się wydaje.

spis treści

1. Danuta Szaflarska - kobieta żywioł

Danuta Szaflarska stała się sławna dzięki roli Haliny Tokarskiej w „Zakazanych piosenkach”. Później występowała u najlepszych polskich reżyserów, m. in.: u Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland, Leonarda Buczkowskiego, Tadeusza Konwickiego. Warto jednak docenić nie tylko dokonania artystyczne Szaflarskiej, ale również jej działalność patriotyczną – w czasie wojny brała udział w powstaniu warszawskim jako łączniczka. Co sprawiło, że pomimo tak wielu wyzwań, nadal tryska energią?

Zobacz film: "Dziarski dziadek i jego sposób na długowieczność"

2. Danuta Szaflarska - recepta na długowieczność

Recepta na długowieczność Danuty Szaflarskiej jest prosta:

„Kocham grać w teatrze. Gdyby nie to, że ostatnio miałam wypadek i chodzę o kuli, byłabym bardziej żywiołowa na scenie. To moja recepta na długowieczność. Poza tym przy życiu trzyma mnie radość ducha i to, że potrafię cieszyć się każdym dniem i nie przejmować się niczym” - mówi aktorka.

Zobacz także:

Po czym dodaje:

„Nie korzystam z żadnych zabiegów ani masaży. Bo to zło, tak samo jak operacje plastyczne. Trzeba się starzeć z godnością. Ja mogę umrzeć każdego dnia.”

Ponadto Szaflarska zdradziła ostatnio, że: „Najtrudniejsze dla kobiety jest, jak kończy trzydzieści lat, bo wtedy wie, że opuszcza młodość. Tak stało się ze mną. A potem to już była tylko zabawa! Pięćdziesiąt, siedemdziesiąt, dziewięćdziesiąt!”

Radość – to sprawia, że każdego dnia jeszcze bardziej chce nam się żyć. Przykład Danuty Szaflarskiej pokazuje, jak ważne jest cieszenie się życiem i odrzucanie zmartwień. Żadne leki czy terapie nie są tak skuteczne jak satysfakcja z życia.

3. Danuta Szaflarska - choroby

Szaflarska imponuje wigorem i radosnym podejściem do życia, ale niestety problemy zdrowotne jej nie omijają. Aktorce w ostatnich latach dokuczają biodra. W 2013 roku przeszła operację. W 2016 roku podczas próby złamała biodro, potem trafiła na oddział intensywnej terapii z powodu obecności wody w płucach. W zeszłym roku Danuta Szaflarska ogłosiła zakończenie kariery.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza