Trwa ładowanie...

Albothyl – działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Avatar placeholder
30.03.2021 14:20
Działanie Albothyl jest wykorzystywane przeważnie w przypadku wystąpienia bakteryjnego zapalenia pochwy
Działanie Albothyl jest wykorzystywane przeważnie w przypadku wystąpienia bakteryjnego zapalenia pochwy (Shutterstock)

Zakażenie dróg płciowych nie zawsze musi oznaczać wizytę u ginekologa. Dostępna jest bowiem alternatywa w postaci leków bakteriobójczych dostępnych bez recepty i konieczności wizyty w poradni. Jednym z nich jest preparat o nazwie Albothyl. Lek jest pochodną fenolu o działaniu bakteriobójczym i hemostatycznym. Lek jest stosowany w miejscowym leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy a poniższy artykuł pozwoli scharakteryzować ten preparat.

spis treści

1. Albothyl– działanie

Działanie Albothyl jest wykorzystywane przeważnie w przypadku wystąpienia bakteryjnego zapalenia pochwy. Preparat występuje w formie globulek aplikowanych dopochwowo. Ma działanie bakteriobójcze. Nie powoduje zmian w zdrowych komórkach i ich nie zabija. Kwaśny odczyn leku zwalcza bakterie wywołujące zakażenie.

2. Albothyl– skład

Substancją czynną leku Albothyl jest polikrezulen. Działa on w organizmie przeciwbakteryjne oraz denaturuzuje martwe tkanki. Preparat Albothyl działa na bakterie i dzięki wybiórczej koagulacji i eliminacji martwych oraz chorobowo zmienionych komórek następuje odnowa nabłonka i powrót do zdrowia. Jedna globulka Albothyl preparatu zawiera 90 mg pollkrezulenu.

Zobacz film: "Bóle ginekologiczne"

Pozostałe składniki preparatu Albothyl to: makrogol 4000 mg, makrogol 1500 mg oraz kwas edetynowy.

3. Albothyl – skutki uboczne

Preparat Albothyl przeznaczony jest do stosowania dopochwowego. Nie należy go połykać ani rozgryzać. Należy również unikać kontaktu preparatu z oczami. W tym celu po zastosowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce.

W trakcie leczenia preparatem Albothyl nie należy używać do higieny intymnej tradycyjnych detergentów ze względu na ryzyko działania drażniącego. Ponadto wystąpić mogą objawy niepożądane takie jak: wydalanie strzępów błony śluzowej, suchość pochwy, świąd, uczucie dyskomfortu, kandydoza pochwy, pokrzywka, uogólniona pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, reakcja anafilaktyczna.

Preparat nie jest zalecany do stosowania u kobiet poniżej 18-go roku życia ani u kobiet w okresie menopauzy. W czasie leczenia oraz w ciągu 7 dni od jego zakończenia pacjentka nie powinna odbywać stosunków płciowych.

4. Albothyl– dawkowanie

Preparat Albothyl ma postać globulek i należy go stosować dopochwowo.

Globulki Albothyl należy stosować jedynie na noc. Dla ułatwienia podania, globulkę można zwilżyć wodą, a następnie wprowadzić głęboko do pochwy. Do każdej globulki dołączona jest specjalna jednopalczasta "rękawiczka". Przed wprowadzeniem globulki należy położyć się na plecach. Stosowanie podpasek higienicznych pozwala uniknąć zabrudzenia bielizny i pościeli.

Globulki należy stosować do chwili ustąpienia objawów, jednak nie powinno to trwać dłużej niż 9 dni.

5. Albothyl– opinie

Opinie o Albothyl są na ogół pozytywne. Pamiętać należy że jest to lek stosowany bez recepty. W razie nieustąpienia objawów powinno rozważyć się wizytę u lekarza.

Negatywne opinie dotyczą sposobu aplikacji preparatu, a także długiego okresu zanim preparat zacznie działać. Kuracja lekiem trwa około tygodnia kiedy zużyje się wszystkie globulki, a jest ich w opakowaniu 6.

Pojawiają się również głosy mówiące o podrażnieniu miejsc intymnych w początkowym okresie stosowania preparatu, jednak są raczej odosobnione.

6. Albothyl– zamienniki

W sprzedaży dostępne są zamienniki leku Albothyl. Mają podobną cenę oraz taki sam sposób aplikowania, tj. globulki. Przeznaczone są do leczenia schorzeń takich jak lek Albothyl. Dostępna w aptekach alternatywa dla Albothyl to: Vagical, Feminella Hialosoft, Iladian Direct Plus.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze