Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Antidral – skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Avatar placeholder
28.11.2018 09:07
Antidral  – skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie
Antidral – skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Nadmierne pocenie się to problem dokuczliwy jak i wstydliwy. Pocenie ludzkiego organizmu to naturalna reakcja na zmniejszenie temperatury ciała. Nadmierne potliwość może być również powodem nadmiernego stresu, nieodpowiedniego trybu życia i wielu dodatkowych czynników. Przyznać należy, że pocenie się to sytuacja mało komfortowa. Aby temu zaradzić można znaleźć wiele preparatów powodujących zahamowanie nadmiernego wydzielania się poty. Jednym z nich jest dostępny w aptekach Antidral. Lek stosuje się na zewnętrzną powierzchnię skóry, na miejsca nadmiernie wydzielające pot.

spis treści

1. Antidral – skład leku

Główny składnik leku Antidral to chlorek inaczej sól glinu. Jego zadaniem jest zmiejszenie aktywności ludzkich gruczołów potowych. Reakcja chemiczna, która powstaje w wyniku działania chlorku glinu na gruczoły potowe powoduje zahamowanie wydzielania potu.

Pozostałe składniki preparatu Antidral to substancje pomocnicze jak: gliceryna farmaceutyczna, etanol, woda oczyszczona, hydroksyetyloceluloza. Wspomagają one proces wchłaniania potu i nie powodują nadmiernych podrażnień.

2. Antidral – dawkowanie

Zobacz film: "Dezodorant czy antyperspirant?"

Płyn Antidral aplikujemy bezpośrednio na skórę. Preparat tak jak każdy lek należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta w ulotce, lekarza bądź farmaceuty. Nie warto zwiększać dawkowania preparatu Antidral, bo to nie magiczny roztwór, tylko lek który zapobiega i leczy. Wcierając na skórę większą ilość preparatu możesz sobie jedynie zaszkodzić.

Przekroczenie zaleconych dawek Antidral nie zwiększy skuteczności działania leku, ale może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.

W początkowym stadium leczenia zaleca się stosowanie preparatu Antidral codziennie przed snem, po wcześniejszym dokładnym umyciu i osuszeniu skóry. W przypadku mniejszych dolegliwości Antidral stosuje się co drugi lub trzeci dzień w zależności od zachowania się organizmu. Jeśli w trakcie stosowania Antidral zaobserwujesz jakieś niepokojące objawy udaj się do lekarza.

3. Antidral – skutki uboczne

Skutki uboczne leku Antidral grożą przede wszystkim osobom uczolonym na jakikolwiek z jego składników. Nie zaleca się stosowania preparatu, jeżeli uczulenie wywołuje którykolwiek z jego składników. Antidral nie nadaje się do stosowania w miejscach gdzie jest zraniony naskórek, obrzęk skóry bądź po goleniu. Wówczas będziemy odczuwać wyłącznie pieczenie i rana będzie dłużej się goiła.

Przeciwskazania do stosowania leku Antidral to również występowanie niektórych choroby i dolegliwości. Może okazać się, że preparat wywołuje niepożądane skutki wywołane zatruciem organizmu. Wówczas koniecznym może okazać się przeprowadzenie badań kontrolnych. Antidral przeznaczony jest do użytku zewnętrznego bezpośrednio na skórę. Należy ograniczyć stosowanie preparatu jedynie do tych obszarów skóry, dla których preparat jest wskazany.

Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błoną śluzową. Miejsca ogolone lub depilowane mogą być posmarowane preparatem po upływie kilkunastu godzin by nie powstały podrażnienia skóry. W razie powstania podrażnienia miejsca należy posmarować delikatnym kremem lub poczekać aż objawy całkowicie ustąpią.

Antidral może uszkodzić ubranie wywołując odbarwienie tkaniny. W okresie ciąży lub karmienia piersią nie powinno się stosować preparatu Antidral bez konsultacji z lekarzem. Nie stwierdzono, by Antidral wchodził w niekorzystne relacje z innymi lekami. Można więc go stosować równolegle z innymi lekami.

Przeczytaj również

4. Antidral – opinie

Antidral to polski lek. Jest dużo tańszy od zachodnich odpowiedników. Konsumenci posiadają pozytywne opinie na jego temat. Spełnia swoje zadanie. Wada leku antidral to przede wszystkim dyskomfort związany z pieczeniem w trakcie początkowego stosowania. Jednak po kilku dniach można się do niego przyzwyczaić.

Jeżeli po stosowaniu leku problem nie został zniwelowany i nasila się, należy zgłosić się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Bardzo skutecznym zabiegiem na nadpotliwość, który może zalecić specjalista, są zabiegi z wykorzystaniem botoxu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze