Trwa ładowanie...

Betaserc – właściwości, skład leku, dawkowanie, skutki uboczne

Avatar placeholder
30.03.2021 23:20
Dawkowanie leku Betaserc powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza
Dawkowanie leku Betaserc powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza (123rf.com)

Choroba nie wybiera głosi ludowe porzekadło. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych leków można łagodzić jej skutki i objawy, poprawić komfort życia aż w reszcie całkowicie wyleczyć jej objawy. W przypadku chorób związanych z leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego jednym z leków jest Betaserc.

spis treści

1. Betaserc – właściwości

Lek Betaserc jest stosowany w zaburzeniach związanych z funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego. Właściwości preparatu Betaserc to walka z objawami choroba Menier'a charakteryzującej się występowaniem objawów takich jak zawroty głowy połączone z nudnościami i wymiotami. Kolejne schorzenia w występowaniu których zachęca się do stosowania leku Betaserc to postępująca utrata słuchu oraz szumy uszne.

Lek Betaserc działa poprzez poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Powoduje to obniżenie podwyższonego ciśnienia. Tabletki Betaserc są dostępne jedyniena receptę.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Częste dolegliwości, których nie można lekceważyć"
Co o tobie i twoim zdrowiu mówią uszy?
Co o tobie i twoim zdrowiu mówią uszy? [10 zdjęć]

Fizjonomika to dziedzina wiedzy, która specjalizuje się w rozpoznawaniu cech człowieka na podstawie

zobacz galerię

2. Betaserc – skład leku

W skład Betaserc wchodzi substancja o nazwie betahistyna, która aktywuje swoje działanie po dodaniu doustnym. Substancja działa rozkurczająco na zwieracze prekapilarne w mikrokrążeniu ucha wewnętrznego, co prowadzi w efekcie do poprawy ukrwienia prążka naczyniowego błędnika. Dodatkowo substancja zwiększa przepływ krwi w mózgu. Jej skuteczność w leczeniu zawrotów głowy wynika ze zdolności do zmiany przepływu krwi w uchu wewnętrznym.

Stosowanie leku Betaserc u niektórych pacjentów powoduje widoczną poprawę po kilku tygodniach stosowania. Jednak najlepsze rezultaty zauważalne są po kilku miesiącach przyjmowania leku.

Betahistyna wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, w niewielkim stopniu wiąże się z białkami osocza. Jej biologiczny okres półtrwania wynosi 4-5 godzin. Wydalana jest przez nerki w postaci metabolitów w ciągu ok. 24 godzin od jej zażycia. W związku z tym nie odkłada się w organizmie i nie uzależnia.

3. Betaserc – dawkowanie

Dawkowanie leku Betaserc powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przyjmować większej ilości leku gdyż może to doprowadzić do powikłań narażających na utratę zdrowia, a nawet życia.

Preparat Betaserc ma postać tabletek przeznaczonych do dawkowania doustnego. Ilość dawek przepisuje pacjentowi lekarz. Lek nie powinien być zażywany przez dzieci i młodzież ponizej 18go roku życia. Na ogół Betaserc jest dawkowany w ilości 8-16 mg 3 ×/dobę, zwykle stosowana dawka podtrzymująca wynosi 24-48 mg/dobę.

Warto wiedzieć:

Nie należy stosować leku po terminie ważności. Lek powinno przechowywać się w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu nie dostępnym dla dzieci. Lek jest wydawany na receptę w związku z tym nie można leczyć za jego sposobem innych schorzeń ani udostępniać leku innym osobom bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

4. Betaserc – skutki uboczne

Skutki uboczne po zażyciu preparatu Betaserc mogą wystąpić jeżeli pacjent jest uczulony na którykolwiek ze składników leku. Ponadto Betaserc może wywołać takie negatywne objawy jak ból głowy, nudności, niestrawność, wysypki skórne, świąd, a niekiedy senność.

Ponadto mogą pojawić się dolegliwości żołądkowo-jelitowe jeżeli lek przyjmuje się na czczo. Dolegliwości ustępują z reguły po podaniu Betaserc po posiłku.

Lek Betaserc zagraża osobom kierującycm pojazdy mechaniczne, gdyż po podaniu można odczuwać senność. Najczęstszą negatywną opinię o leku Betaserc można znaleźć w odniesieniu do wysokiej ceny preparatu. Ponadto nie wszyscy czuli się dobrze po zastosowaniu leku a niektórzy musieli zmienić lek na inny z uwagi na występujące uciążliwe problemy z układem trawiennym.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze