Trwa ładowanie...

Calominal - skład i działanie, dawkowanie, efekty, przeciwwskazania i skutki uboczne

Avatar placeholder
28.12.2023 16:51
Calominal pomaga w uzyskaniu wymarzonej wagi, ale konieczna jest także dieta
Calominal pomaga w uzyskaniu wymarzonej wagi, ale konieczna jest także dieta (iStock)

Calominal to wyrób medyczny, który stworzono z myślą o osobach borykających się z problemem zbędnych kilogramów. Produkt poprzez swoje działanie ma wspomagać redukcję masy ciała, pomagać kontrolować wagę oraz zmniejszać przyswajanie cholesterolu. Czy Calominal spełnia te zadania? Co warto wiedzieć o jego zażywaniu?

spis treści

1. Skład i działanie Calominalu

Calominal jest wyrobem medycznym, który pomaga leczyć nadwagę, kontrolować masę ciała i zmniejszać przyswajania cholesterolu. Produkt zawiera celulozę, chitozan, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych oraz dwutlenek krzemu.

Jak działa Calominal? Zawarty w produkcie chitozan ma zdolność do wiązania dużych ilości lipidów. Nie ulega strawieniu i razem ze związanymi tłuszczami zostaje wydalony z organizmu. Preparat zmniejsza ilość tłuszczów wchłanianych z pożywienia, a tym samym ogranicza ilość dostarczanych do organizmu kalorii. Oznacza to, że poprzez swoje działanie pomaga kontrolować wagę ciała.

Zobacz film: "Nowinki technologiczne pomagają w odchudzaniu"

Tabletki Calominal można kupić w aptekach. Opakowanie zawierające 60 sztuk kosztuje od 33 do 45 zł.

2. Dawkowanie Calominalu

Calominal zażywa się doustnie, preparat ma formę tabletek. Aby doprowadzić do redukcji wagi, należy go przyjmować dwa razy dziennie po dwie tabletki. W przypadku, gdy chcemy wyłącznie kontrolować masę ciała, trzeba przyjmować jedną tabletkę dwa razy dziennie. Tabletki należy popijać przynajmniej 250 ml wody.

Należy pamiętać, że Calominal przyjmuje się tylko do dwóch głównych posiłków, a by zapewnić pokrycie zapotrzebowania organizmu na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli A, D, E i K oraz niezbędne kwasy tłuszczowe, trzeba zjadać przynajmniej jeden posiłek zawierający wysokowartościowe oleje i tłuszcze.

Więcej na temat odchudzania:

W czasie zażywania Calominalu należy również pamiętać o optymalnym nawodnieniu organizmu. W tym celu trzeba pić dwa, a nawet trzy litry wody dziennie. Jest to ważne, ponieważ pozwala uniknąć zaparć.

3. Calominal: przeciwwskazania

Istnieje wiele przeciwwskazań do zażywania Calominalu. Nie wolno go stosować:

  • gdy wskaźnik masy ciała (BMI) jest niższy niż 18,5,
  • u dzieci w wieku do 3 lat. U dzieci powyżej 3 lat oraz młodzieży wyrób można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem,
  • w przypadku uczulenia na produkty ze skorupiaków, ryb oraz mięczaków, a także na którykolwiek składników wyrobu,
  • w ciąży i podczas karmienia piersią.

Stosując Calominal trzeba przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa. I tak zażywając leki lipofilowe (np. doustne środki antykoncepcyjne, antybiotyków, witaminy A, D, E i K), należy zachować odstęp co najmniej czterech godzin pomiędzy przyjęciem leków a zażyciem wyrobu Calominal. W sytuacjach budzących wątpliwości przed zastosowaniem produktu najlepiej skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli leki są przyjmowane długotrwale.

Stosowanie wyrobu Calominal powinny skonsultować z lekarzem także osoby, u których występują zaburzenia trawienia, takie jak zaparcia, osłabienie perystaltyki jelit lub zaburzenia przemiany materii, a także przyjmujący leki ograniczające perystaltykę jelit.

4. Skutki uboczne zażywania Calominalu

Stosując Calominal trzeba pamiętać, że wyrób może ograniczać wchłanianie i skuteczność leków antykoncepcyjnych oraz niektórych antybiotyków. Ponadto stosowany niewłaściwie może powodować zaparcia, wzdęcia czy uczucie pełności, co jest związane ze zbyt małą ilością wypijanej wody. Jeżeli dolegliwości nie ustępują i są uporczywe, należy zaprzestać stosowanie Calominalu, a jeśli sytuacja się nie zmieni, porozmawiać z lekarzem.

W bardzo rzadkich przypadkach stosowanie Calominalu może się wiązać z reakcją alergiczną, objawiająca się nudnościami, biegunką, wymiotami, wysypką skórną, świądem, mrowieniem, dreszczami, zawrotami czy bólami głowy. W takich przypadkach również konieczne jest zaprzestane stosowania wyrobu Calominal i zasięgnięcie porady lekarza.

5. Efekty stosowania Calominalu

Opinie o Calominalu są różne, często skrajne. Jednym produkt pomaga, innym nie. Trudno o jednoznaczne stanowisko i ocenę efektów działania. Ponieważ wyrób nie jest lekiem, nie ma też udowodnionego działania leczniczego.

Czy stosując go można osiągnąć zamierzony efekt związany z idealną wagą ciała? Cóż - zażywanie Calominalu, bez przestrzegania zasad racjonalnej diety i nie podejmowania wysiłku fizycznego, nie przyniesie pożądanych rezultatów. Zażywanie produktu powinno być połączone z aktywnością oraz zdrowym odżywianiem.

Choć reklama sugeruje coś innego, uprzedza o tym producent, a i podpowiada zdrowy rozsądek. Warto pamiętać, że Calominal ma wspomagać odchudzanie, ale sam sprawi, że zbędne kilogramy zostaną zgubione.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze