Trwa ładowanie...

Choroby, które objawiają się workami pod oczami. Sprawdzone sposoby na worki pod oczami

Avatar placeholder
07.07.2022 19:42
Worki pod oczami mogą być objawem wielu chorób
Worki pod oczami mogą być objawem wielu chorób (123rf)

Worki pod oczami szpecą i dodają lat. To problem nie tylko estetyczny. Worki pod oczami pojawiają się w przebiegu wielu chorób. Sprawdź, jakie mogą być ich przyczyny.

spis treści

1. Worki pod oczami – choroby

Worki pod oczami nie wyglądają ładnie. Wiele osób narzeka na na ten defekt, nie mając świadomości, że to problem nie tylko urodowy.

Worki pod oczami to sygnał, że z organizmem dzieje się coś złego. Opuchnięte powieki mogą być powiązane z chorobami serca. Pojawiają się, gdy układ sercowo-naczyniowy nie działa prawidłowo.

Choroby nerek i zła gospodarka wodno-elektrolitowa również mogą skutkować workami pod oczami. Chorobom nerek może towarzyszyć opuchlizna również innych części ciała.

Zobacz film: "Cukrzyca. Historia Mai"

Chora tarczyca może także powodować obrzęki twarzy i nieestetyczne zmiany pod oczami. Opuchlizna powiek może być powodowana też alergiami.

2. Worki pod oczami – inne przyczyny

Zdarza się, że taką "urodę" po prostu dziedziczyny po przodkach. Może to być też efekt upływu czasu, gdyż wraz z wiekiem mięśnie otaczające oczy słabną, co wpływa na stan tkanek wokół nich.

Opuchnięte dolne powieki to efekt zastoju limfy w tkankach, a siedzący tryb życia może upośledzać jej przepływ. Szkodliwie działać może więc zbyt mała aktywność fizyczna, jak również zbyt częste opalanie.

Nie bez wpływu na stan twarzy jest także styl życia. Alkohol, papierosy, zła dieta i nieprzespane noce mogą przekładać się na gorszą aparycję i powstanie worków pod oczami.

Worki pod oczami mogą mieć różne podłoże. Możesz o nich przeczytać na stronie KtoMaLek.pl. Na tej stronie sprawdzisz również, w której aptece znajdziesz swoje leki i suplementy.

3. Jak się pozbyć worków pod oczami?

Brzydkie poduszeczki pod oczami można zredukować na kilka sposobów. Warto zacząć od komfortu w sypialni, a więc przepływu świeżego powietrza. Dobrze też wypić szklankę wody przed snem.

Rano warto zacząć dzień od przemycia twarzy chłodną wodą. Można też zainwestować w chłodzący żel lub krem. Świetnie działają te, które zawierają wyciąg ze świetlika, bławatka lub pietruszki i są bogate w witaminy: C i K.

Okłady z ogórka również będą pomocne. Obrzęki redukują też kompresy z herbaty i plasterki ziemniaków położone pod oczami.

Pomocny w maskowaniu worków pod oczami może być jasny korektor albo delikatny rozświetlacz nałożony w kącikach oczu. W trudnych przypadkach można odwiedzić gabinet kosmetyczny lub gabinet medycyny estetycznej i tam szukać rozwiązania poprawiającego wygląd.

Pierwszym krokiem powinno być jednak odwiedzenie lekarza, znalezienie przyczyny worków pod oczami i podjęcie odpowiedniego leczenia, które wyeliminuje przyczyny, a nie tylko skutki problemu z workami pod oczami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Treść artykułu jest całkowicie niezależna. Znajdują się w nim linki naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze