Trwa ładowanie...

Co się dzieje ze zdrowiem Artura Witkowskiego z programu "Nasz nowy dom"? Kolega z programu zabrał głos

Avatar placeholder
12.09.2022 11:21
Artura z programu "Nasz nowy dom" doznał porażenia nerwu twarzy
Artura z programu "Nasz nowy dom" doznał porażenia nerwu twarzy (East News)

Program "Nasz nowy dom" od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród Polaków, a członkowie ekipy budowniczej sympatią widzów. Kilka miesięcy temu fani programu zauważyli coś niepokojącego w wyglądzie Artura Witkowskiego, kierownika budowy. Okazało się, że mężczyzna zmagał się z chorobą. Co wiadomo o stanie jego zdrowia?

spis treści

1. Na co choruje Artur Witkowski?

Kilka miesięcy temu wyszło na jaw, że Artur Witkowski, jeden z kierowników budowy w programie "Nasz nowy dom" nabawił się problemów zdrowotnych, co nie uszło uwadze widzów. Mężczyzna wyglądał co najmniej niepokojąco – opadająca warga, grymas zastygnięty na ustach. Przywodziło to na myśl przebyty udar i na taki trop wpadli też fani, którzy dopytywali w mediach społecznościowych o stan zdrowia swojego ulubieńca. Prawda okazała się jednak inna – mężczyzna miał zapalenia ucha. Z pozoru błaha dolegliwość doprowadziła jednak do porażenia nerwu twarzy.

Jak dziś czuje się uwielbiany bohater show Polsatu? O tym opowiedział w rozmowie z "Party.pl" jego kolega z programu, Wiesław Nowobilski, który wziął udział w 13. edycji "Tańca z Gwiazdami", gdziej występuje w parze z Janją Lesar. Szczęśliwie kolega przekazał dziennikarzom dobre informacje:

Zobacz film: ""Pytanie mamy" - wywiad z uroginekolożką Joanną Mróz"

- Artur miał zapalenie mięśnia, jest dużo lepiej, lepiej wygląda, nie ma śladu po tym, co miał, serdecznie cię pozdrawiam! - powiedział Wiesław w rozmowie "Party.pl".

2. Porażenie nerwu twarzowego

To schorzenie może dotknąć każdego i w każdym momencie. Porażenie nerwu twarzowego może wywołać infekcja wirusowa – np. półpasiec, a także bakteryjna – np. w przebiegu boreliozy. U podłoża porażenia nerwu twarzowego mogą też leżeć schorzenia neurologiczne, jak zespół Guillaina-Barrego czy stwardnienie rozsiane. Pojawia się także przy niektórych urazach, które doprowadziły do pęknięcia podstawy czaszki.

Wówczas może dojść do upośledzenia funkcji nerwu twarzowego, który odpowiedzialny jest za mięśnie mimiczne, ale też za mięśnie szyi i wewnętrznych mięśni ucha.

Leczenie tego schorzenia zależy od przyczyny – niekiedy lekarz decyduje o antybiotykoterapii, leczeniu sterydami, możliwe jest też wspomaganie leczenia witaminami z grupy B. Nieodzownym etapem terapii jest rehabilitacja.

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze