Trwa ładowanie...

Dicloberl - skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Dicloberl to lek o zastosowaniu przeciwreumatycznym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Stosuje się go w przypadku wystąpienia zapalenia, zapaleniu stawów kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, bólach miesiączkowych, w ciężkich zakażeniach uszu, nosa, gardła, leczenie napadów migreny, etc. Lek występuje w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu.

spis treści

1. Charakterystyka i skład leku dicloberl

Głównym składnikiem preparatu Dicloberl jest diklofenak. Zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na rynku w Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt preparatów zawierających go w swoim składzie.

Zobacz film: "Co oznacza ból stawów? [Specjalista radzi]"

Diklofenak ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz hamujące agregację płytek krwi. Może być stosowany doustnie, doodbytniczo, domięśniowo, we wlewie dożylnym, a także zewnętrznie w postaci kropli do oczu oraz na skórę.

Po podaniu doustnym diklofenak jest szybko i całkowicie wchłaniany. Tabletki Dicloberl uwalniające substancję czynną w żołądku sprzyjają szybkiemu wchłanianiu, natomiast postaci o zmodyfikowanym uwalnianiu lub tabletki powlekane dojelitowe warunkują wolniejsze wchłanianie.

Największe mity na temat reumatyzmu
Największe mity na temat reumatyzmu [7 zdjęć]

Nieznośny ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie to tylko niektóre

zobacz galerię

Diklofenak jest głównie stosowany w leczeniu stanów zapalnych i bólowych pochodzenia reumatycznego.

Pozostałe składniki występujące w leku Dicloberlto: sacharoza, skrobia kukurydziana, szelak, talk, żelatyna.

2. Częstotliwość przyjmowania leku

Dicloberl stosuje się doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku Dicloberl ustala lekarz, jednak są to dawki od 50 mg do 150 mg na dobę. Lek Dicloberl należy przyjmować zawsze o tej samej porze. Nie rozgryzać kapsułki tylko połykać w całości. Następnie obficie popić wodą.

Z uwagi na realną możliwość zakrztuszenia nie zaleca się stosowania preparatu Dicloberl u dzieci i osób w podeszłym wieku. Nie należy przekraczać zaleconej dobowej dawki leku gdyż może to prowadzi,ć do poważnych powikłań oraz zagrozić życiu i zdrowiu.

3. Skutki uboczne i działania niepożądane leku Dicroberl

Nie należy przyjmować preparatu Dicloberl jeżeli występuje uczulenie na którykolwiek z jego składników lub przyjmowanie leków powoduje nadwrażliwość organizmu.

Nie jest wskazane w trakcie leczenia preparatem Dicloberl spożywanie alkoholu bowiem może dojść do niepożądanych reakcji organizmu.

Po zażyciu leku Dicloberl mogą pojawić się następujące niepożądane objawy dotyczące w szczególności przewodu pokarmowego. Wówczas można zauważyć takie symptomy jak: odbijanie, niestrawność, nudności, bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, wiatry, biegunka, zaparcia, brak łaknienia. W skrajnych przypadkach może dojść do krwawienia z przewodu pokarmowego.

Najsilniejszy naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny
Najsilniejszy naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny [4 zdjęcia]

Nie musisz szpikować się chemią, aby pozbyć się nieprzyjemnych objawów infekcji czy dokuczliwego bólu

zobacz galerię

Ponadto w trakcie stosowania leku Dicloberl można zaobserwować: upośledzenie czynności wątroby i nerek, krwiomocz, białkomocz, uczuleniowe reakcje skórne, pokrzywka, wypadanie włosów, bóle i zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, rozdrażnienie, depresja, zaburzenia snu, obrzęki, zaburzenia równowagi, drżenia mięśniowe, reakcje psychotyczne, niewydolność serca, kołatanie serca.

Nie stwierdzono by lek wpływał negatywnie na prowadzenie pojazdów mechanicznych oraz obsługę maszyn.

4. Opinie pacjentów stosujących lek

Pacjenci zażywający lek Dicloberl chwalą go za skuteczną pomoc w walce z bólami stawów, pleców oraz kręgosłupa. Lek pomaga w uśmierzaniu bólu powstałego na skutek wypadków komunikacyjnych.

Niektórzy by przyśpieszyć działanie kojące stosują dodatkowo inny lek przeciwbólowy o szybszym działaniu, bowiem Dicloberl jest lekiem o przedłużony uwalnianiu.

Zażywający Dicloberl się na występujące od czasu do czasu bóle brzucha. Jednak lek jest polecany i ma dobre opinie w relacji skuteczność/cena.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Dicloberl stosuje się doustnie
Dicloberl stosuje się doustnie (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza