Trwa ładowanie...

Gripex Max – charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

Gripex Max to lek, który działa kompleksowo. Gripex Max jest lekiem, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Ponadto Gripex Max łagodzi obrzęk błony śluzowej nosa i pozwala szybciej pokonać infekcje. Gripex Max jest dostępny bez recepty.

spis treści

1. Charakterystyka leku Gripex Max.

Substancjami czynnymi w leku Gripex Max są: paracetamol, pseudoefedryna i dekstrometorfan. Paracetamol zawarty w Gripex Max zwalcza bóle, które towarzyszą infekcjom. Pseudoefedryna udrażnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie. Wpływa także na udrożnienie śluzówki. Dekstrometorfan łagodzi kaszel już po 15 minutach i utrzymuje się do 4 godzin.

Zobacz film: "Jak odróżnić grypę od przeziębienia?"

Lek Gripex Max jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

2. Jak bezpiecznie dawkować lek?

Dawkowanie Gripex Max wygląda następująco: dorośli i dzieci powyżej 12 lat przyjmują 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę. Maksymalna dawka Gripex Max to 8 tabletek na dobę.

8 sposobów na ochronę dziecka przed przeziębieniem
8 sposobów na ochronę dziecka przed przeziębieniem [9 zdjęć]

Jesień to czas, kiedy dzieci wracają do szkoły oraz kiedy zaczyna się sezon przeziębień. Wirusy, które

zobacz galerię

W czasie kuracji lekiem Gripex Max nie powinno się spożywać alkoholu. Należy też zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsługi maszyn mechanicznych.

Cena Gripex Max to ok. 19 zł za 10 tabletek.

3. Kiedy należy stosować?

Wskazania do stosowania leku Gripex Max to krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych (gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe.

4. Jakie są przeciwwskazania do stosowania?

Przeciwwskazania do stosowania leku Gripex Max to: uczulenie na paracetamol, chlorowodorek pseudoefedryny czy bromowodór dekstrometorfanu, stosowanie innych leków zawierających paracetamol, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca czy astma oskrzelowa. Leku Gripex Max nie powinni przyjmować pacjenci z chorobą alkoholową.

Przeciwwskazanie do stosowania Gripex Max to także ciąża i okres karmienia piersią.

Zobacz także:

5. Jakie są skutki uboczne działania leku?

Skutki uboczne przy stosowaniu Gripex Max to: zmęczenie, zawroty głowy, nudności i wymioty, obrzęk skóry, obrzęk w obrębie twarzy (obrzęk wargi, obrzęk języka, obrzęk powiek), duszności, nadmierna potliwość, zaczerwienienie skóry czy wysypka.

Działania niepożądane w stosowaniu leku Gripex Max to także: małopłytkowość, napad astmy oskrzelowej, uszkodzenie wątroby, kolka nerkowa, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, omamy, senność oraz zaburzenia rytmu serca (tachykardia).

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Gripex Max – charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Gripex Max – charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza