Trwa ładowanie...

Hemorigen femina – Twoje wsparcie w czasie miesiączki

 Agnieszka Gotówka
Agnieszka Gotówka 27.11.2018 13:44
miesiączka
miesiączka (istock)

Miesiączka, choć bardzo kobietom potrzebna, dla niektórych może być mało przyjemna. Już przed wiekami w jej trakcie stosowano różnego rodzaju zioła w celu wsparcia organizmu. Dzisiaj również możemy sięgnąć po pomoc, i to z najwyższej półki.

Hemorigen femina to dla wielu kobiet wsparcie w czasie miesiączki
Hemorigen femina to dla wielu kobiet wsparcie w czasie miesiączki

Niektóre z pań w czasie miesiączki prowadzą normalne, aktywne życie. Wiele kobiet jednak nie ma tego szczęścia. Już na kilka dni przed menstruacją odczuwają dyskomfort, a pojawiające się krwawienie uważają za problematyczne i negatywnie wpływające na ich codzienną aktywność. W takiej sytuacji nawet największe "twardzielki" potrzebują odpowiedniego wsparcia.

1. Zapewnij sobie komfort w czasie miesiączki

Kobietom w trakcie miesiączek od dawien proponowano napary i inne przetwory roślinne. Wiele z nich okazywało się pomocne we wspieraniu naturalnych funkcji organizmu. Nie zapominajmy jednak, że w trakcie miesiączki kobieta wraz z krwią traci także niektóre składniki mineralne, między innymi żelazo. Co prawda, o utracie tego ważnego pierwiastka w nadmiarze, u zdrowych kobiet nie ma mowy, niemniej uzupełnienie strat za pomocą samej diety może okazać się uciążliwe.

Warto pamiętać jak istotne jest żelazo dla naszego organizmu. Nie tylko wspomaga produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny, ale przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu żelaza w organizmie.

Mając na uwadze powyższe dane, opracowano suplement diety Hemorigen femina, który dostarcza nie tylko odpowiedniej dawki żelaza, ale też wspierającej jego wchłanianie witaminy C oraz wielu innych składników, m.in. witaminy K, która przyczynia się do prawidłowego przebiegu krzepnięcia krwi, co w trakcie miesiączki jest szczególnie istotne.

W składzie Hemorigen femina znaleźć można ponadto wyciągi z ziół od wieków stosowanych przez kobiety w trakcie miesiączek. Tasznik pospolity wspomaga narządy płciowe i układ krążenia oraz zapewnia komfort w trakcie miesiączki. Krwawnik pospolity i gryka zwyczajna wspierają prawidłowe funkcje układu krwionośnego. Działanie wspierające naczynia krwionośne przypisuje się także witaminie C, pomagającej w prawidłowej produkcji kolagenu.

Hemorigen femina zawiera również przymiotno kanadyjskie, roślinę tradycyjnie stosowaną przez kobiety w czasie menstruacji.

2. Miesiączka? Zadbaj o siebie!

Pamiętaj, że u zdrowych kobiet prawidłowo przebiegająca miesiączka jest stanem fizjologicznym. W te ciężkie dla niektórych dni, możesz wspierać swój organizm dostarczając składniki wyjątkowo mu w tym okresie przydatne. Pomoc z apteki to jednak nie wszystko.

Bardzo ważne jest, by kobieta w trakcie miesiączki szczególnie o siebie dbała. To odpowiedni moment na zwolnienie tempa, większą dozę odpoczynku i relaksu. W tym okresie należy właściwie komponować swoją dietę, uwzględniając w niej między innymi źródła żelaza i witaminy C. Istotne jest również prawidłowe nawodnienie.

Nie zapominaj też, że jeżeli towarzyszące miesiączce obawy wywołują twój niepokój warto porozmawiać o nich ze specjalistą, który najlepiej pomoże Ci ocenić ich przyczynę i pomoże stwierdzić, czy na pewno są to objawy fizjologiczne.

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, wyciąg z ziela tasznika pospolitego, wyciąg z nasion gryki zwyczajnej zawierający nie mniej niż 35% rutozydu, skrobia modyfikowana kukurydziana, kwas L-askorbinowy (witamina C), wyciąg z ziela krwawnika pospolitego, wyciąg z ziela przymiotna kanadyjskiego, składniki otoczki (alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk, barwniki: dwutlenek tytanu, ryboflawina, wyciąg ze spiruliny), fumaran żelaza (II) (żelazo), substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu), filochinon (wit. K1)

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze