Trwa ładowanie...

Homeopatia w leczeniu alergii

Ze względu na coraz większe zanieczyszczenie środowiska liczba alergii wciąż wzrasta. Reakcje alergiczne mogą być bardzo gwałtowne, a leczenie trudne. Homeopatia pozwala na przygotowanie i stopniowe odczulanie organizmu.

spis treści

1. Na czym polega alergia?

Alergia polega na wzmożonej reakcji organizmu na czynnik wywołujący uczulenie – alergen. Alergenami mogą być pyłki, zanieczyszczenie powietrza, roztocza i wiele innych substancji i rzeczy, które dla większości ludzi są nieszkodliwe, natomiast przez organizm alergika są uznawane za zagrożenie.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Kontakt z alergenem wywołuje w organizmie osoby uczulonej ostrą rekcję immunologiczną, objawiającą się na skórze, przez problemy z oddychaniem lub z układem trawiennym.

2. Odczulanie przy zastosowaniu homeopatii

Homeopatia to nauka, polegająca na tworzeniu leków, zawierających minimalną ilość substancji wywołującej niepożądane objawy u osoby zdrowej. U osoby chorej ta mała dawka ma działanie lecznicze.

W przypadku reakcji alergicznych ten typ leków homeopatycznych pozwala na złagodzenie zapalenia. Terapia homeopatyczna działa na bardzo podobnej zasadzie, co klasyczne odczulanie. U osoby dostającej regularnie minimalne dawki, działające na różne objawy, które może wywołać alergia, reakcje alergiczne zaczną stopniowo słabnąć aż do całkowitego ustąpienia.

3. Jak działa homeopatia?

Na samym początku alergik powinien zgłosić się do lekarza homeopaty, który przeprowadzi z nim długi i dokładny wywiad lekarski. Rozmowa będzie dotyczyła wszystkich objawów, jakie pojawiają się podczas alergii. Lekarz zapyta także, w jakich dokładnie momentach występują reakcje alergiczne i czym są spowodowane. Z tego względu przydatna może się okazać wcześniejsza wizyta u alergologa w celu poznania dokładnej przyczyny alergii.

W przypadku alergii sezonowych (na pyłki) lekarz zaleca rozpoczęcie kuracji tuż przed okresem, w którym pojawia się alergia. Z każdym rokiem stosowania leków homeopatycznych objawy alergii są łagodzone, a efekty widać już w pierwszym roku. Kuracja jest jeszcze bardziej skuteczna, kiedy jest stosowana przez cały rok, a nie tylko w okresie występowania objawów.

Homeopatia w alergii działa zawsze w ten sam sposób, niezależnie od rodzaju uczulenia (sezonowe lub nie). Wszyscy alergicy mogą korzystać równocześnie z kuracji całorocznej, w celu długotrwałego złagodzenia alergii, oraz kuracji natychmiastowej, stosowanej w momencie występowania reakcji alergicznej.

Uwaga: w wypadku bardzo ostrych reakcji alergicznych, tzn. szoku anafilaktycznego, homeopatia nie jest całkowicie wystarczająca.

Leki homeopatyczne są najczęściej dostępne w postaci granulek, jednak są również kremy do stosowania w przypadku skórnych reakcji alergicznych.

Homeopatia może okazać się naprawdę skuteczna w leczeniu alergii. Stosowanie kuracji całorocznych i natychmiastowych znacznie zmniejsza objawy wywoływane przez alergię, a z czasem może je nawet całkowicie zlikwidować.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Homeopatia w leczeniu alergii
Homeopatia w leczeniu alergii (iStock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza