Trwa ładowanie...

Jak rozpoznać psychopatę? Cechy, które go zdradzają

 Dorota Mielcarek
28.01.2021 14:49
Jak rozpoznać psychopatę
Jak rozpoznać psychopatę

Psychopaci postrzegani są jako osoby agresywne i niebezpieczne. Tymczasem są to niezwykle rzadkie przypadki. Szaleńczy uśmiech Jokera nie jest ich cechą charakterystyczną - jest wręcz przeciwnie. Są to osoby czarujące i bardzo towarzyskie. Ze skłonnościami do manipulowania otoczeniem.

spis treści

1. 4 cechy psychopaty

Brak empatii, a osobowość psychopatyczna

Niski poziom inteligencji emocjonalnej jest powszechny wśród psychopatów. Brak empati oznacza, że człowiek nie rozumie stanu emocjonalnego, w którym znajduje się ktoś z jego otoczenia. Zdaje sobie sprawę, że może kogoś zranić swoimi słowami, ale nie odczuwa z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. jest to pierwszy alarmujący objaw.

Zobacz film: "Sprawdź, czy żyjesz z psychopatą"

Lista zysków i strat

Egocentryzm to kolejna cecha psychopatów. Uważają, że jeśli we wszechświecie istnieje sprawiedliwość, to jest po ich stronie. Wykazują ogromne przekonanie, że cel uświęca środki i tym celem są oni.

Zorientowanie na cel

Liczy się tylko cel i jak najszybsze osiągnięcie go. Skupienie się na zadaniu jest kluczowym dla osiągnięcia sukcesu. Osoby o cechach psychopatycznych robią wszystko tu i teraz. Odwlekanie spraw na później lub ustalanie długoterminowych celów, nie jest dla nich. Nie odczuwają lęku. Ich egocentryczne nastawienie sprawia, że stawiają czoła najgorszym przeciwnościom. Ponadto osoby o cechach psychopatycznych zwykle są bardzo przebiegłe i inteligentne.

Manipulacja ludźmi

Osoba wykazująca cechy psychopatyczne nie unika kontaktów towarzyskich. Zwykle jest w centrum uwagi, czarujący, zabawny, uwodzicielski. Dba o swój wygląd i potrafi zaimponować swoją wiedzą. Chyba, że chce inaczej. Wówczas może wykreować siebie na kogokolwiek. Potrafi ostrożnie manipulować otoczeniem.

2. Dlaczego boimy się psychopatów?

Wszystkiemu winne jest błędne przekonanie o ich zachowaniu. Nie wszystkie ich cechy są złe, a rozwijane w odpowiednim kierunku mogą przynieść wiele korzyści. To co powinno naprawdę niepokoić to brak emocji, złośliwość i obojętność. Niestety, media społecznościowe wspierają zachowania psychopatyczne przez niekontrolowany hejt. Ocenia się, że cechy te są wrodzone, jednak wydarzenia z życia mogą je pogłębiać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze