Trwa ładowanie...

Zastosowanie Pulsatilla w homeopatii

Pulsatilla to łacińska nazwa naszej poczciwej sasanki. Jako lecznicze ziele jest stosowana od wieków. Starożytni Rzymianie używali jej pyłku do zbijania gorączki. A jakie zastosowania ma Pulsatilla dzisiaj?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Pulsatilla na problemy żołądkowe

Pulsatilla jest często zalecana przez homeopatów jako lek łagodzący problemy żołądkowe, takie jak:

Rozluźnia ona mięśnie brzucha i dzięki temu łagodzi powyższe objawy.

2. Działanie antybakteryjne Pulsatilla

Dzięki działaniu antybakteryjnemu, Pulsatilla pomaga w pozbyciu się trądziku młodzieńczego. Działa też na krostki, pojawiające się przed i w czasie menstruacji, i wysypki spowodowane infekcją bakteryjną.

Najczęściej przy takim leczeniu jest podawana w postaci maści i razem z echinaceą.

3. Pulsatilla dla kobiet

Pulsatilla pomogła wielu kobietom w czasie ciąży z porannymi mdłościami, problemami emocjonalnymi, bezsennością, zmęczeniem. Wiele kobiet dzięki niej "bezboleśnie" przechodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Dzięki działaniu rozkurczowemu, w homeopatii sasanka zalecana jest przy bolesnych miesiączkach. Także jeśli nękają cię bóle głowy, pojawiające się w trakcie miesiączki, Pulsatilla może ci pomóc.

Pulsatilla łagodzi także dolegliwości związane z układem moczowym. Zapobiega bólowi przy wydalaniu moczu, a także innym objawom, jakie towarzyszą hemoroidom.

Pulsatilla działa także łagodząco przy bólu w zatokach, szczególnie jeśli łączy się on z gęstą zieloną lub żółtą wydzieliną i łzawieniem.

Inne dolegliwości, które Pulsatilla łagodzi, to:

4. Zagrożenia stosowania Pulsatilla

Nie zapominajmy jednak, że Pulsatilla to w normalnych warunkach roślina trująca. Działa na nasz organizm pozytywnie tylko w dawkach homeopatycznych!

Sasanka podawana bez odpowiedniego przygotowania może spowodować:

Jeśli jednak stosujemy się do zaleceń, dotyczących dozowania, Pulsatilla nie powinna powodować żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.