Pisarek usłyszała diagnozę i musi przejść operację. "Przez ostatnie dni nie było mi łatwo"
Karolina Pisarek kilka dni temu trafiała do szpitala. Jej bliscy przyznali w mediach, że modelka nie jest w stanie normalnie funkcjonować z powodu silnych bóli głowy. Były obawy, że przyczyną może być guz mózgu. Po szczegółowych badaniach lekarze postawili diagnozę. Pisarek będzie musiała przejść operację.
1. Ból głowy był nie do wytrzymania. Nie pomagały leki przeciwbólowe
25-latka zdobyła popularność jako finalistka jednej z edycji programu "Top Model". W tym sezonie bierze udział w "Tańcu z Gwiazdami", ale nagle musiała przerwać treningi z powodu problemów zdrowotnych. Karolina Pisarek opisywała swoje dolegliwości w mediach społecznościowych. Zaczęło się od migrenowego bólu głowy, który z każdym dniem narastał. Modelka przyznaje, że początkowo próbowała walczyć z dolegliwości przy pomocy mocnych leków przeciwbólowych, ale to nie pomagało. Nigdy wcześniej nie miała podobnych problemów.
"Ból jest bardzo intensywny i żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają" - relacjonowała na Instagramie.
2. Były obawy, że to guz mózgu
W końcu 25-latka trafiła do szpitala, gdzie przeprowadzono szczegółowe badania. Jej menedżerka Małgorzata Leitner przyznała, że wszyscy są mocno zaniepokojeni chorobą modelki. - Pojawiło się podejrzenie guza, jesteśmy wszyscy w szoku i czekamy na dalsze badania - wyjaśniała w wywiadzie dla TVN.
Pisarek miała wykonaną tomografię i rezonans głowy. Na ten podstawie lekarzom udało się ustalić przyczynę jej dolegliwości.
"Diagnoza, jaka została mi przedstawiona dzisiaj, to powiększona przysadka mózgowa z torbielą i kwalifikuje się to do operacji. Doktor powiedział, że dopóki nie mam problemów ze wzrokiem, to nie jest rzecz natychmiastowa, którą trzeba zrobić, ale można to złagodzić tabletkami. Przez ostatnie dni nie było mi łatwo" - napisała modelka.
3. Torbiel przysadki mózgowej
Torbiel przysadki mózgowej nazywana jest też torbielą kieszonki Rathkego. Ze względu na swoją lokalizację może prowadzić do zaburzeń neurologicznych i hormonalnych m.in. niedoczynności przysadki. Zmiana najczęściej jest wykrywana u osób między 40. a 60 rokiem życia, trzykrotnie częściej dotyka kobiet.
Najczęstsze dolegliwości zgłaszane przez pacjentów to bóle głowy i zaburzenia wzroku.
Jakie objawy daje torbiel przysadki mózgowej?
- bóle głowy (niepulsujące i epizodyczne, najczęściej w okolicy czołowej i zaoczodołowej),
- problemy ze wzrokiem (pogorszenie ostrości wzroku, ubytki w polu widzenia),
- nudności i wymioty,
- problemy z pamięcią,
- zaburzenia zachowania,
- zaburzenia hormonalne (obniżenie libido, wtórny brak miesiączki).
Sama torbiel nie jest zmianą o charakterze nowotworowym, ale może prowadzić do rozwoju czaszkogardlaka.
Katarzyna Grzęda-Łozicka, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Rekomendowane przez naszych ekspertów
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.