Trwa ładowanie...

Lentivu – nowa jakość widzenia

Avatar placeholder
20.07.2017 20:16

Artykuł sponsorowany

Oczy to jeden z najdelikatniejszych, a zarazem najbardziej zaniedbywanych narządów naszego ciała. Statystyki są niepokojące. Ze względu na pogarszającą się jakość widzenia ponad połowa Polaków nie jest w stanie bez okularów lub soczewek rozpoznać numeru nadjeżdżającego autobusu. Z tego typu korekcji regularnie korzysta tylko część potrzebujących.

Dlaczego? Wizytę w gabinecie okulistycznym traktujemy często jako ostateczność. Wiele osób, zwłaszcza młodych, czy to ze względu na estetykę, czy pozostawiający wiele do życzenia komfort użytkowania, nie akceptuje noszenia okularów. Dużym problemem są dla nas również szkła kontaktowe, które wymagają częstej wymiany, a dodatkowo narażają gałkę oczną na nieprzyjemne podrażnienia, a także powtarzające się infekcje.

Zobacz film: "Sposoby na zmęczony wzrok"

Laserowa korekcja wzroku – najbardziej powszechna obecnie metoda usuwania wad – jest także daleka od ideału. Wiąże się z szeregiem ograniczeń, z którymi musi pogodzić się pacjent. Podstawową wadą tego typu terapii jest długi, bo trwający nawet dwa tygodnie, okres rekonwalescencji. W tym czasie trzeba zrezygnować z wielu obowiązków i codziennych aktywności, m.in. nie można pracować przed komputerem, należy ograniczyć podróże, powstrzymać się od uprawiania sportu, a w przypadku kobiet, wykonywania makijażu. Niewskazane jest również prowadzenie samochodu. Nic zatem dziwnego, że odwlekamy decyzję o poddaniu się zabiegowi. Wielu krótkowidzów godzi się z wadą wzroku, gdyż zwyczajnie nie mogą pozwolić sobie na wyłączenie z bieżących spraw i dłuższą przerwę.

Dynamiczny rozwój technologii medycznej wychodzi jednak naprzeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu to innowacyjny zabieg korygujący wady krótkowzroczności lub astygmatyzmu. Jego najważniejsze zalety to: minimalna inwazyjność i bezpieczeństwo, krótki czas pobytu w sali operacyjnej, całkowita bezbolesność oraz bardzo szybki powrót do pełnej aktywności, możliwy już następnego dnia.

Sekret tej unikatowej metody polega na wykorzystaniu precyzyjnie dobranych dawek podczerwieni, które umożliwiają całkowite wyeliminowanie wady. Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka, czyli rogówki, przy użyciu urządzenia najnowszej generacji Visumax zostaje wyodrębniony jej mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Lekarz okulista w bezbolesny sposób wydobywa mikrosoczewkę - „lenticulę” (stąd nazwa Lentivu) przez kilkumilimetrową kieszonkę, zmieniając parametry optyczne oka, co prowadzi do trwałej korekcji wady. Zabieg wykonywany jest przez doświadczony zespół medyczny, a poprzedzają go poszerzone badania diagnostyczne odbywające się podczas wizyty kwalifikacyjnej.

W Internecie można przeczytać o różnych mitach, obawach pacjentów, przekonanych między innymi o rzekomym bólu podczas zabiegu czy przeciwwskazaniach do naturalnego porodu po przeprowadzonej korekcji. Zdecydowana większość z nich jest bezpodstawna i wiąże się z brakiem rzetelnych informacji na ten temat. Zabiegi korekcji wzroku są z powodzeniem przeprowadzane w Polsce od ponad 20 lat. Choć metoda mikrosoczewkowa jest u nas w kraju nowością, na świecie skorzystało z niej już ponad 250 tys. pacjentów.

W porównaniu z innymi zabiegami tego typu wyróżnia ją przede wszystkim minimalna ingerencja, krótki dyskomfort pozabiegowy oraz możliwość bardzo szybkiego powrotu do codziennych aktywności. Ogromnym osiągnięciem jest również maksymalne skrócenie czasu trwania zabiegu. Korekcja wady wzroku w jednym oku pacjenta odbywa się w zaledwie 20 sekund, a jedyny ślad ingerencji to podrażnienie, utrzymujące się przez kilka godzin.

Lentivu to urzeczywistnienie marzeń o wyraźnym widzeniu tysięcy Polaków, którzy pragną powrócić do życia bez ograniczeń już następnego dnia po zabiegu. W innych krajach europejskich, w których pacjenci mogą już od dłuższego czasu korzystać z innowacyjnych metod usuwania wady wzroku, zabiegi tego typu sukcesywnie wypierają tradycyjne sposoby korekcji.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze