Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści - styczeń 2016
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem najbardziej pomocnych lekarzy i specjalistów, którzy w styczniu 2016 roku wykazali się dużą aktywnością w udzielaniu odpowiedzi na zapytania użytkowników portalu abcZdrowie.pl. Ich zaangażowanie pozwoliło użytkownikom na otrzymanie wyjaśnień i odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu zdrowia, medycyny, dietetyki, psychologii i zdrowego trybu życia.
- 1. [Lek. Zbigniew Żurawski](https://ranking.abczdrowie.pl/d/zbigniew-zurawski-chirurg-warszawa-30744)
- 2. [Lek. Izabela Lenartowicz](https://ranking.abczdrowie.pl/d/izabela-lenartowicz-dermatolog-katowice-28596)
- 3. [Lek. Konstanty Dąbski](https://ranking.abczdrowie.pl/d/konstanty-dabski-laryngolog-sandomierz-gorzyce-lublin-71484)
- 4. [Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska](https://ranking.abczdrowie.pl/d/maria-magdalena-wysocka-bakowska-neurolog-31606)
- 5. [Lek. Tomasz Kowalczyk](https://ranking.abczdrowie.pl/d/tomasz-kowalczyk-ortopeda-71468)
- 6. [Mgr Patrycja Stajer](https://ranking.abczdrowie.pl/d/patrycja-stajer-psycholog-krakow-30956)
- 7. [Lek. dent. Agata Duda](https://ranking.abczdrowie.pl/d/agata-duda-medycyna-estetyczna-krakow-1499)
- 8. [Mgr Anna Ingarden](https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-ingarden-psycholog-krakow-72516)
- 9. [Lek. Jacek Miśkiewicz](https://ranking.abczdrowie.pl/d/jacek-miskiewicz-interna-warszawa-73681)
- 10. [Dr n. med. Anna Błażucka](https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-blazucka-neurolog-warszawa-30751)
- 11. [Lek. Tomasz Stawski](https://ranking.abczdrowie.pl/d/tomasz-stawski-chirurg-jaworzno-31546)
- 12. [Mgr Magdalena Golicz](https://ranking.abczdrowie.pl/d/magdalena-golicz-psycholog-chorzow-7904)
- 13. [Lek. Igor Madej](https://ranking.abczdrowie.pl/d/igor-madej-chirurg-wroclaw-27979)
1. Lek. Zbigniew Żurawski
Chirurg, onkolog z Warszawy.
Udzielił odpowiedzi na 314 pytań i otrzymał 155 podziękowań od użytkowników.
W pracy zawodowej specjalizuje się w dermatoskopowej ocenie zmian skórnych oraz ich profilaktycznym usuwaniem, a także w leczeniu nowotworów skóry. Pacjentów przyjmuje w Przychodni Specjalistycznej Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii.
Występowanie znamion barwnikowych jest uwarunkowane genetycznie. Czynnikiem sprzyjającym ich powstawaniu może być ekspozycja na promieniowanie UV. Należy być stale pod opieką chirurga-onkologa i regularnie wykonywać dermatoskopię.
2. Lek. Izabela Lenartowicz
Lekarz medycyny estetycznej z Katowic.
Udzieliła odpowiedzi na 299 pytań i otrzymała 102 podziękowania od użytkowników.
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalizuje się w pielęgnacji skóry i zabiegach przeciwdziałających jej starzeniu się. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Med Estetica w Katowicach.
W przypadku trądziku sugerują zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
3. Lek. Konstanty Dąbski
Laryngolog z Sandomierza.
Udzielił odpowiedzi na 254 pytania i otrzymał 236 podziękowań od użytkowników.
Specjalizuje się w leczeniu schorzeń otolaryngologicznych u dzieci i dorosłych, w tym bezdechu sennego oraz przewlekłego kaszlu. Pacjentów przyjmuje w Sandomierzu, Annopolu oraz Tarnobrzegu.
Migdałki lepiej usunąć niż stosować antybiotyki, ponieważ mogą powodować inne dolegliwości w przyszłości. Człowiekowi są one potrzebne jedynie do ósmego roku życia.
4. Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Neurolog z Warszawy.
Udzieliła odpowiedzi na 229 pytań i otrzymała 193 podziękowania od użytkowników.
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu migren, przewlekłych bólów głowy oraz klasterowego bólu głowy. Pacjentów przyjmuje przy ulicy Dembińskiego w Warszawie. Świadczy również wizyty domowe.
Bóle głowy i omdlenia mogą być związane z brakiem ruchu, małą aktywnością i usztywnieniem kręgosłupa szyjnego, napięciem emocjonalnym, przeciążeniem kończyn górnych i karku i innymi dolegliwościami. Wskazana jest pełna konsultacja neurologiczna.
5. Lek. Tomasz Kowalczyk
Ortopeda z Przeworska.
Udzielił odpowiedzi na 202 pytania i otrzymał 155 podziękowań od użytkowników.
Od 2007 r jest kierownikiem oddziału urazowo-ortopedycznego szpitala w Przeworsku. Zajmuje się rekonstrukcjami i leczeniem uszkodzeń więzadeł kolanowych, endoprotezami stawów biodrowych oraz leczeniem urazów sportowych.
Ból po operacji zwichniętego stawu stępowo-śródstopnego może utrzymywać się od 3 do 6 miesięcy. Śruby z miejsca urazu można usunąć minimum 6 miesięcy od wykonania zabiegu.
6. Mgr Patrycja Stajer
Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog z Krakowa.
Udzieliła odpowiedzi na 172 pytania i otrzymała 85 podziękowań od użytkowników.
Zajmuje się pomocą osobom z problemami w sferze emocjonalnej i seksualnej. Prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną oraz konsultacje seksuologiczne. Pacjentów przyjmuje w gabinecie przy ulicy Pomorskiej w Krakowie.
Przy problemach z erekcją, jeżeli jest możliwość, sugerowałabym wizytę do seksuologa, w przeciwnym przypadku - do urologa/androloga. Suplementy mają to do siebie, że nie leczą - najpierw trzeba poznać przyczynę(y) dysfunkcji seksualnych, żeby wiedzieć, co i jak leczyć.
7. Lek. dent. Agata Duda
Stomatolog, lekarz medycyny estetycznej z Krakowa.
Udzieliła odpowiedzi na 145 pytań i otrzymała 53 podziękowania od użytkowników.
W swojej pracy łączy leczenie stomatologiczne z zabiegami medycyny estetycznej. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym, estetycznym, protetycznym oraz profilaktce. Pacjentów przyjmuje w Gabinetach Stomatologicznych i Medycyny Estetycznej ESCLINIC w Krakowie.
Laser, tak samo jak wiertło i pasek, usuwa tkankę zęba zmienioną próchnicowo. Długo by pisać o całym mechanizmie działania poszczególnych urządzeń. Wszystkie są skuteczne w leczeniu próchnicy jednak dają inne "doznania" podczas przeprowadzania zabiegu. Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego i porozmawiać z lekarzem, która metoda może być zastosowana w konkretnym przypadku.
8. Mgr Anna Ingarden
Psycholog z Krakowa.
Udzieliła odpowiedzi na 140 pytań i otrzymała 61 podziękowań od użytkowników.
Jest psychologiem oraz certyfikowanym mediatorem. Zajmuje się terapią osób dorosłych i młodzieży, wykorzystując głównie umiejętności i techniki należące do poznawczo-behawioralnego nurtu psychologii i psychoterapii. Pacjentów przyjmuje w Gabinecie Psychologicznym w Krakowie.
Sen jest tą fazą naszego życia psychicznego, który w największej części pozostaje poza naszą kontrolą. W związku z tym w bardzo niewielkim stopniu można "zaprogramować się" aby o czymś śnić bądź nie. W snach bardzo często pojawiają się pewne "podsumowania dnia" - to co się nam przytrafiło w trakcie ostatnich godzin zostaje ułożone, jeszcze raz "przetrawione" (czasem w bardzo niejasny i urywkowy sposób). Często także w naszych snach odbicie mają stres czy lęki. Warto zająć się nie snami jako takimi, a przepracowaniem codziennego stresu, który ma swoje odbicie w nocy. Większy spokój za dnia pozwoli śnić więcej spokojnych snów.
9. Lek. Jacek Miśkiewicz
Internista z Warszawy.
Udzielił odpowiedzi na 140 pytań i otrzymał 104 podziękowania od użytkowników.
Jest specjalistą chorób wewnętrznych oraz medycyny pracy. Zajmuje się leczeniem dzieci, osób dorosłych oraz pacjentów w podeszłym wieku. Pacjentów przyjmuje w gabinecie prywatnym oraz w ramach wizyt domowych na terenie Warszawy.
Ferrytyna jest białkiem magazynującym żelazo w organizmie i najlepiej odzwierciedla jego zapasy tkankowe. Jej obniżony poziom będzie wskazywał na niedobór żelaza zaś prawidłowy potwierdzi jego prawidłową ilość. Uzupełnianie tkankowych niedoborów żelaza, przy przyjmowaniu preparatów doustnych, może trwać różnie długo (3-6 m-cy), w zależności od wielkości niedoboru, dawki i ilości wchłanianego żelaza z preparatu i in. czynników.
10. Dr n. med. Anna Błażucka
Neurolog z Warszawy.
Udzieliła odpowiedzi na 139 pytań i otrzymała 131 podziękowań od użytkowników.
Jest specjalistą neurologii oraz medycyny pracy. Do jej głównych zainteresowań zawodowych naleczy leczenie bólu oraz polineuropatii cukrzycowej. Obecnie zatrudniona jest w Instytucie Diagnostyki i Leczenia Bólu i Przychodni Lekarzy Wojskowych w Warszawie oraz w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku.
Kiedyś udar był pojęciem klinicznym tzn trzeba było mieć objawy np. zaburzeń ukrwienia tkanki mózgowej by rozpoznać udar. Obecnie to się zmieniło i udar można rozpoznać na podstawie zmian w badaniu neuroobrazowym np. MRI.
Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
11. Lek. Tomasz Stawski
Chirurg z Jaworzna.
Udzielił odpowiedzi na 137 pytań i otrzymał 285 podziękowań od użytkowników.
Specjalizuje się w chirurgii ogólnej, a w szczególności chirurgii małoinwazyjnej i plastycznej oraz diagnostyce ultrasonograficznej. Obecnie prowadzi Gabinet Chirurgiczny w Jaworznie. Jest również doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Polipowatość pęcherzyka żółciowego to niezmierna rzadkość i dopiero ostateczne rozpoznanie można postawić po wycięciu pęcherzyka, a USG w tym względzie najczęściej jest niejednoznaczne. Bardzo często po wycięciu pęcherzyka żółciowego owe polipy rozpoznawane w USG są grudkami cholesterolowymi wrośniętymi w śluzówkę pęcherzyka żółciowego lub drobnymi złogami.
12. Mgr Magdalena Golicz
Psycholog, psychoterapeuta z Chorzowa.
Udzieliła odpowiedzi na 117 pytań i otrzymała 80 podziękowań od użytkowników.
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zdobywała pracując w poradni zdrowia psychicznego oraz prowadząc praktykę na dziennym oddziale psychiatrycznym. Aktualnie pracuje w ramach prywatnej praktyki w Chorzowie.
Trudności i niepowodzenia w relacjach mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym trudności osobowościowych. Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej i przyjrzenia się rzeczywistym przyczynom rozpadu relacji, a także możliwościom zmiany, które przyniosą większą satysfakcje z życia osobistego i społecznego.
13. Lek. Igor Madej
Chirurg, onkolog, lekarz medycyny estetycznej z Wrocławia.
Udzielił odpowiedzi na 106 pytań i otrzymał 72 podziękowania od użytkowników.
Specjalista chirurgii ogólnej oraz onkologicznej. W pracy zawodowej zajmuje się również medycyną oraz chirurgią estetyczną. Pacjentów przyjmuje w gabinecie Evaderm oraz w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.
Stan zapalny po zabiegu jest stanem naturalnym i pożądanym. Nie ma bez niego gojenia. Jeżeli nie towarzyszy temu gorączka, złe samopoczucie i rana jest czysta, to trzeb poczekać do wygojenia zgodnie z zachowaniem zaleconej rehabilitacji.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.