Trwa ładowanie...

Naturalne sposoby na ból gardła

 Anna Krzpiet
18.12.2018 16:23
Naturalne sposoby na ból gardła
Naturalne sposoby na ból gardła (abcZdrowie)

Ból gardła dopada każdego z nas, często nie kończy się to na jednym razie. Warto wiedzieć, że takie dolegliwości jak właśnie ból gardła, chrypka lub kaszel można załagodzić naturalnymi sposobami. Nie zawsze trzeba natychmiastowo szukać pomocy w aptece czy u lekarza, czasem wystarczy otworzyć kuchenne szuflady.

Jednym z najstarszych sposobów w walce z bólem gardła i zapaleniem migdałków są okłady z ziemniaków. Do przygotowania takich okładów potrzeba dwa kilogramy ugotowanych w mundurkach ziemniaków. Następnie należy je utłuc i zawinąć w bawełnianą ściereczkę. Trzeba pamiętać, że aby okład był skuteczny ziemniaki muszą być koniecznie gorące. Tak przygotowany okład należy owinąć wokół szyi i pozostawić go do momentu całkowitego wystygnięcia.

Ciekawy tradycyjny spsób na pozbycie się bólu gardła to również okład (zawijaniec) z twarogu. Wystaczy mieć pod ręką bawełnianą ściereczkę i świeży twaróg, którym trzeba równomiernie, grubą warstwą pokryć wnętrze ścierki. Następnie taki zawijaniec trzeba przłożyć do szyi, a następnie owinąć się wełnianym szalem. Taki okład można nosić nawet kilka godzin.

Naturalne sposoby na ból gardła/ abcZdrowie
Naturalne sposoby na ból gardła/ abcZdrowie

To musisz wiedzieć

Jak utrzymać zdrowe gardło?

Domowe sposoby na ból gardła - przyczyny bólu, leczenie

Ból gardła: skąd się bierze, co oznacza i jak go złagodzić?

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze