Trwa ładowanie...

Naturalne sposoby na ból gardła

Ból gardła dopada każdego z nas, często nie kończy się to na jednym razie. Warto wiedzieć, że takie dolegliwości jak właśnie ból gardła, chrypka lub kaszel można załagodzić naturalnymi sposobami. Nie zawsze trzeba natychmiastowo szukać pomocy w aptece czy u lekarza, czasem wystarczy otworzyć kuchenne szuflady.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Jednym z najstarszych sposobów w walce z bólem gardła i zapaleniem migdałków są okłady z ziemniaków. Do przygotowania takich okładów potrzeba dwa kilogramy ugotowanych w mundurkach ziemniaków. Następnie należy je utłuc i zawinąć w bawełnianą ściereczkę. Trzeba pamiętać, że aby okład był skuteczny ziemniaki muszą być koniecznie gorące. Tak przygotowany okład należy owinąć wokół szyi i pozostawić go do momentu całkowitego wystygnięcia.

Ciekawy tradycyjny spsób na pozbycie się bólu gardła to również okład (zawijaniec) z twarogu. Wystaczy mieć pod ręką bawełnianą ściereczkę i świeży twaróg, którym trzeba równomiernie, grubą warstwą pokryć wnętrze ścierki. Następnie taki zawijaniec trzeba przłożyć do szyi, a następnie owinąć się wełnianym szalem. Taki okład można nosić nawet kilka godzin.

Naturalne sposoby na ból gardła/ abcZdrowie
Naturalne sposoby na ból gardła/ abcZdrowie

To musisz wiedzieć

Jak utrzymać zdrowe gardło?

Domowe sposoby na ból gardła - przyczyny bólu, leczenie

Ból gardła: skąd się bierze, co oznacza i jak go złagodzić?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.