Trwa ładowanie...

Nerki na wierzchu i gołe kostki w zimie mogą powodować problemy z płodnością (WIDEO)

Zobacz film: "Nerki na wierzchu i gołe kostki w zimie"

Kostki na wierzchu, kuse sweterki i rozpięte kurtki. Do tego brak czapki i szalika pod szyją. Tak wygląda większość młodych kobiet w zimie. Lekarze biją na alarm. Nieodpowiednie ubieranie się może spowodować wiele poważnych dla zdrowia konsekwencji. Jakich?

Przede wszystkim nieodpowiedni ubiór przyczynia się do powstania chorób nerek. Są one narażone na wychłodzenie, ponieważ nie osłania ich kurtka ani spodnie. Może pojawić się zapalenie pęcherza, objawiające się bólem i pieczeniem podczas oddawania moczu oraz parciem na pęcherz.

Dolegliwość nie należy do przyjemnych, a brak odpowiedniego okrycia może spowodować poważniejsze choroby nerek, wymagające zażywania antybiotyków lub częstych wizyt u lekarza. Ponadto, wyziębienie organizmu zwiększa ryzyko zachorowania na grypę i przeziębienie.

Co prawda, istnieje ponad 10 najlepszych domowych sposobów na przeziębienie, ale infekcje tego typu zaburzają nasz rytm dnia i zmuszają do odpoczynku, nawet wtedy kiedy nie możemy sobie na to pozwolić. Warto unikać jedzenia, które w godzinę pogorszy twoje przeziębienie lub grypę. To w takim razie wiesz co powinieneś jeść gdy jesteś przeziębiony?

Jak się nie dać przeziębieniu? Przede wszystkim ubieranie się na cebulkę, dłuższa, ciepła kurtka, do tego szalik, czapka i rękawiczki. Ważne są też ciepłe buty, które nie będą przemakać. Warto zażywać codziennie witaminę C w celach profilaktycznych oraz pić herbaty z dodatkiem naturalnych soków owocowych.

Domowe sposoby na przeziębienie oraz na uniknięcie choroby często są bardzo skuteczne. Jedzenie kiszonek, nabiału i picie naparów ziołowych ma drogocenne właściwości zdrowotne. Więcej informacji w wideo, sprawdź co możesz zrobić by nie chorować.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza