Trwa ładowanie...

O jakich problemach zdrowotnych może nas informować język? (WIDEO)

Zobacz film: "O jakich problemach zdrowotnych może nas informować język?"

Język daje nam wskazówki o tym, co się dzieje w organizmie. U zdrowego człowieka powinien być różowy, z widocznymi kubkami smakowymi, bez pęknięć i odpowiednio nawilżony. Kiedy jednak w organizmie toczy się stan zapalny, może być to widać także na języku. Jakie choroby z niego wyczytasz?

Język daje nam wskazówki o tym, co dzieje się w organizmie. U zdrowej osoby powinien być różowy z widocznymi kubkami smakowymi, bez pęknięć i odpowiednio nawilżony. Kiedy jednak w organizmie toczy się stan zapalny, może być to widać także na języku. Jakie choroby z niego wyczytasz?

Spuchnięty język może oznaczać stan zapalny w układzie limfatycznym. Jeśli jest zbyt czerwony, zwiastuje wiele dolegliwości w zależności od zaczerwienionego obszaru. Czerwone brzegi to symptomy chorej wątroby. Koniuszek może świadczyć o zbyt silnym stresie. Język, który jest zbyt blady może sugerować niedokrwistość lub kłopoty z sercem lub odpornością.

Szary nalot może oznaczać wrzody na żołądku. Jeśli jest chropowaty, sygnalizuje anginę. Jeśli robi się zbyt nawilżony, może świadczyć o nietolerancji na takie białka jak kazeina czy gluten. Kiedy z kolei piecze może oznaczać niedobory żelaza, witaminy B6 czy witaminy PP.

Warto obserwować swój język, ponieważ na nim często uwidaczniają się kłopoty zdrowotne. Wystarczy nauczyć się je poprawnie odczytywać i poznać swój organizm.

Może cię zainteresować także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.