Trwa ładowanie...

Poród

Poród

Mijają kolejne miesiące ciąży i wielkimi krokami zbliża się poród. Większość kobiet zaczyna się obawiać bólów porodowych. Są jednak różne naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego, o których opowiadają położne w szkole rodzenia. Jeśli cię na to stać, możesz zdecydować się na znieczulenie zewnątrzoponowe, jednak niektóre placówki nie chcą znieczulać „na życzenie” lub brakuje anestezjologów na dyżurze. Przed porodem warto zatem zastanowić się nad wyborem odpowiedniego szpitala. Pomocna okaże się oczywiście szkoła rodzenia, której zajęcia przygotują kobietę na to, co ją czeka podczas porodu.

Niektóre panie myślą nad tym, w jaki sposób rodzić. Czy zdecydować się na poród naturalny, rodzinny, w wodzie? Dla wielu kobiet poród w wannie z ciepłą wodą to sama przyjemność. Dlaczego? Bo woda daje poczucie rozluźnienia, a akcja porodowa przebiega zazwyczaj szybciej. Działanie wody można porównać do środków przeciwbólowych. Tkanki krocza stają się podatne na rozciąganie, rzadziej konieczne jest wykonanie nacięcia krocza. Woda znakomicie relaksuje rodzącą kobietę, eliminując stres.

Położne i lekarze zachęcają kobiety do rodzenia siłami natury, jednak do niczego nie zmuszają. To do przyszłej matki należy wybór i ostateczna decyzja. Często decyzja ta podyktowana jest przebiegiem całej akcji porodowej.

Cesarskie cięciewcale nie oznacza tchórzostwa. Paniczny strach przed bólem może być wskazaniem do wykonania zabiegu. Kiedy zaś pojawiają się komplikacje okołoporodowe, cesarka jest czasem jedynym możliwym wyjściem, by chronić zdrowie kobiety i jej dziecka. Poród przedwczesny w obecnych czasach też nie stanowi dużego problemu. Wcześniaki trafiają do inkubatorów, gdzie rozwijają się i nabierają sił. Poród dla kobiety to niezapomniane przeżycie.