Trwa ładowanie...

Procto glyvenol – działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Procto glyvenol to preparat występujący w formie czopków oraz żelu. Jego zadaniem jest leczenie zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej preparatowi Procto glyvenol. Przybliżymy jego właściwości, skład działanie oraz przyjrzymy się skutkom ubocznym, które może wywołać.

spis treści

1. Procto glyvenol – działanie

Lek Procto glyvenol zawiera składniki o działaniu miejscowo znieczulającym (lidokaina) oraz lek wzmacniający włosowate naczynia krwionośne (tribenozyd).

Zobacz film: "Wybór metody leczenia żylaków i hemoroidów"

Procto glyvenol działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Również miejscowo znieczula i łagodzi dolegliwości spowodowane żylakami odbytu tj. świąd, pieczenie i ból. Lek działa miejscowo, praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego.

Preparat Procto glyvenol stosowany jest miejscowo w łagodzeniu objawów żylaków odbytu.

2. Procto glyvenol – skład

W skład Procto glyvenol wchodzą: lidokaina oraz tribenozyd. Lidokaina to lek miejscowo znieczulający o budowie amidowej. Hamuje ona powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych. Działa poprzez blokowanie kanałów sodowych, specjalnych struktur w błonach komórek nerwowych.

Zablokowanie przepływu jonów sodu przez błonę komórkową neuronu uniemożliwia jej depolaryzację, a zatem zapoczątkowanie i przewodzenie impulsu nerwowego. Lidokaina działa na zakończenia bólowe i nerwy czuciowe, należy do leków o szybkim początku działania. Podawana jest wyłącznie drogą pozajelitową. Lidokaina zawarta w preparacie łagodzi świąd, pieczenie i ból spowodowane żylakami odbytu.

Co to są hemoroidy? (WIDEO)
Co to są hemoroidy? (WIDEO)

Hemoroidy są uznawane za bardzo wstydliwy problem. Jednak wstyd nie powinien w żadnym przypadku wstrzymywać

zobacz galerię

Tribenozyd to lek działający osłaniająco na naczynia włosowate. Działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Zmniejsza przepuszczalność oraz poprawia napięcie ścian naczyń krwionośnych. Preparat ma działanie miejscowe i praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego.

3. Procto glyvenol – skutki uboczne

Skutki uboczne po zastosowaniu Procto glyvenol mogą być następujące: reakcje skórne takie jak pieczenie w miejscu podania, wysypka, świąd i pokrzywka. Ponadto odnotowano po podaniu preparatu reakcje anafilaktyczne w tym obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, skurcz oskrzeli i zaburzenia sercowo-naczyniowe.

Preparat Procto glyvenol przeznaczony jest do stosowania miejscowego, doodbytniczo. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Po każdym zastosowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce. Nie połykać i nie rozgryzać leku.

Osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na lateks powinny zachować szczególną ostrożność stosując lek procto glyvenol w postaci kremu, ponieważ tuba z preparatem posiada w dolnej części lateksowy łącznik. Lateks może wywoływać ciężkie reakcje nadwrażliwości.

Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie należy stosować preparatu u dzieci oraz u kobiet w I trymestrze ciąży.

4. Procto glyvenol – dawkowanie

Preparat Procto glyvenol ma postać kremu lub czopków. Przeznaczony jest do stosowania miejscowego, doodbytniczo. W pewnych grupach pacjentów konieczna jest dodatkowa modyfikacja dawkowania.

Hemoroidy to poważna choroba cywilizacyjna. Oto skuteczny preparat na ich leczenie, który działa już po kilku minutach
Hemoroidy to poważna choroba cywilizacyjna. Oto skuteczny preparat na ich leczenie, który działa już po kilku minutach [3 zdjęcia]

Hemoroidy to jedna z bardziej wstydliwych dolegliwości z jakimi boryka się mnóstwo ludzi. Powstają one

zobacz galerię

Dorośli krem lub 1 czopek powinni stosować 2 razy na dobę, rano i wieczorem, aż do ustąpienia ostrych objawów, następnie stosować 1 raz na dobę. W przypadku leczenia wewnętrznych żylaków odbytu z zastosowaniem kremu należy posługiwać się aplikatorem, dołączonym do opakowania.

Aplikator należy nakręcić na gwint tuby zawierającej krem. Przed aplikacją należy zdjąć kapturek ochronny z aplikatora, a po niej, nałożyć go ponownie.

Po każdym zastosowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce.

5. Procto glyvenol – opinie

Opinie o Procto glyvenol na forach internetowych poświęconych medycynie są pozytywne. Jednak pacjenci polecają stosować żel ze względu na mniej uporczywą metodę aplikacji preparatu. Chwalona jest również cena leku oraz skuteczność jego działania.

Warto wiedzieć:

Nie ma wielu opinii na temat skutków ubocznych występujących po zastosowaniu preparatu.

6. Procto glyvenol – zamienniki

Lista zamienników leku Procto glyvenol jest spora co na pewno pozwoli znaleźć pacjentom produkt odpowiadający ich potrzebom oraz konkurencyjny finansowo. W aptekach dostępne są następujące zamienniki Procto glyvenol:

Aesculan, Alvogyl, Bobodent, Calgel, Caustinerf fort, Dentinox N, Depo-Medrol z Lidokainą, Depulpin, Devipasta, Dicloratio, EMLA, Emla Plaster, Envil gardło, Envix, Kamistad Gel, docain-Egis, Lidocaine Grindeks, Lidocaine Mimer, Lidokaina Grünenthal, Lidoposterin, Lignadren, Lignocain, Lignocain 2%, LIGNOCAINUM c. NORADRENALINO WZF, Lignocainum 2% c. noradrenalino 0,00125% WZF, Lignocainum hydrochloricum 1%, Lignocainum Hydrochloricum WZF, Lignocainum hydrochloricum WZF 1%, Lignocainum hydrochloricum WZF 2%, Lignocainum Jelfa, Lignocainum WZF 5% Grave, Lignox, Mydocalm, Neo-Aesculan, Venożel, Versatis, Xylocaine.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Preparat Procto glyvenol ma postać kremu lub czopków
Preparat Procto glyvenol ma postać kremu lub czopków (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza