Przejdź na WP

Przeziębienie pęcherza

Przeziębienie pęcherza jest wstydliwym i bardzo bolesnym problemem. Choruje na nią coraz więcej osób. Infekcje dróg moczowych są wywoływane przez bakterie: pałeczki okrężnicy, chlamydie, gronkowce i paciorkowce. Choroby nie można lekceważyć. Jej konsekwencja może być nawet zakażenie nerek. Po wystąpieniu objawów choroby warto szybko zgłosić się do lekarza. Odpowiednie leki szybko zwalczą nieprzyjemne dolegliwości.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

spis treści

1. Przyczyny przeziębienia pęcherza

2. Objawy przeziębienia pęcherza

Najbardziej charakterystycznym objawem przeziębienia pęcherza jest częste oddawanie moczu. Parcie na pęcherz jest odczuwane nawet wtedy, gdy pęcherz nie jest pełny. Oddawaniu moczu towarzyszy silny ból, pieczenie i kłucie. W moczu może pojawić się krew. Tym objawom towarzyszą inne dolegliwości: bóle podbrzusza, okolicy krzyżowej, podwyższona temperatura i dreszcze.

3. Jak zapobiegać przeziębieniu pęcherza?

  • Codziennie wpijaj około 2 litrów wody dziennie.

  • Ogranicz spożywanie alkoholu, kofeiny i ostrych przypraw, które podrażniają pęcherz moczowy.

  • Oddawaj mocz przed snem i po stosunku.

  • Zrezygnuj z perfumowanych kosmetyków do miejsc intymnych, które mogą drażnić błonę śluzową z intymnych partii ciała.

  • Zapobiegaj nadmiernemu poceniu – używaj bawełnianej bielizny.

  • Unikaj przeziębień – zimą można nosić cieplejszą bieliznę i grubsze spodnie.

  • Nie korzystaj z cudzych rzeczy służących do higieny, ręczników, gąbek, a także cudzej bielizny i kostiumów kąpielowych.

  • Po wypróżnieniu należy się podmywać.

4. Leczenie przeziębienia pęcherza

Jeśli poczujesz u siebie objawy zwiastujące zapalenie pęcherza moczowego, jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Po rozpoznaniu bakterii wywołującej chorobę, lekarz będzie mógł wprowadzić odpowiedni antybiotyk. Podczas leczenia należy wypijać dużo płynów, co najmniej 2 litry dziennie. Z moczem wypłukiwane są niektóre bakterie. Warto przyjmować witaminę C, która zakwasza mocz. Bakterie tego nie lubią.

Następny artykuł: Syndrom miesiąca miodowego

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy