"Przychodzi Polak do lekarza". Zapraszamy na webinar
Zdrowe społeczeństwo jest siłą napędową całego państwa. Stąd zapotrzebowanie na wszelkie inicjatywy związane ze zdrowiem ludzi. WP abcZdrowie podjęło to wyzwanie i w ubiegłym roku wraz z HomeDoctor i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przeprowadziliśmy badanie "Pomyśl o sobie – sprawdzamy zdrowie Polaków w pandemii". Dziś możemy się pochwalić wynikami tej inicjatywy i zaprosić do udziału w wydarzeniu.
Pandemia COVID-19 w brutalny sposób uświadomiła Polakom, jak bardzo zaniedbaliśmy swoje zdrowie. Wielu z nas miało utrudniony dostęp do lekarza specjalisty, a w wyniku spotęgowanego stresu wróciliśmy do nałogów, spożywania większej niż do tej pory ilości przetworzonej żywności. Wszystko to ma swoje konsekwencje.
Przeprowadzenie testu zdrowia miało na celu pokazanie, jak po dwóch latach pandemii, czuje się Polak. Wyniki nas zaskoczyły. W badanej grupie niemal połowa przyznała, że cierpi na choroby przewlekłe lub długotrwałe problemy zdrowotne. Co ciekawe, leki na receptę przyjmuje ponad połowa ankietowanych! Tak wysoki odsetek osób przyjmujących medykamenty, powinien zapalić czerwoną lampkę, ponieważ oznacza to, że jesteśmy narodem schorowanym, który nie traktuje swojego zdrowia priorytetowo.
Jednak to nie wszystko – na porządku dziennym większość z nas skarży się na bóle pleców, kręgosłupa i żołądka. Kiedy po tylu miesiącach nareszcie łapiemy oddech i chwilowo zapominamy o COVID-19 musimy zadać sobie pytanie: przychodzi Polak do lekarza i co dalej?
Odpowiedzi udzielimy na webinarze WP abcZdrowie, który odbędzie się 27 kwietnia o 13:00. Nie zrobimy tego sami - pomogą nam eksperci.
Teksty, które powstały w ramach testu:
- Pacjenci wierzą, że tabletka załatwi wszystko
- Tak Polacy zaniedbują sen
- Dieta Polaków jest jedną z najgorszych na świecie?
- Tak piją Polacy
- Chory jak Polak - prawie połowa ma choroby przewlekłe
- Polak palacz. Wiemy, kim jest
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.