Ribomunyl - charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Ribomunyl to lek, który jest stosowany przy nawracających zakażeniach: uszu, oskrzeli, płuc, nosa i gardła u dorosłych i dzieci po trzecim roku życia. Ribomunyl ma postać tabletek i jest wydawany na receptę.
1. Charakterystyka leku Ribomunyl
Substancją czynną leku Ribomunyl są rybosomy bakteryjne. Lek Ribomunyl występuje w postaci tabletek oraz granulatu w saszetkach do przyrządzenia roztworu. Dostępne są opakowania z 4 tabletkami lub saszetkami Ribomunyl lub 12 tabletkami lub saszetkami Ribomunyl.
Zadaniem leku Ribomunyl jest wzmocnienie odporności oraz zapobiegania infekcjom wirusowym i bakteryjnym. Lek Ribomunyl stymuluje produkcję przeciwciał w migdałkach podniebnych.
2. Dawkowanie leku Ribomunyl
Dawkowanie leku Ribomunyl jest długofalowe. Kuracja lekiem Ribomunyl może trwać do 5 miesięcy. W pierwszym miesiącu stosowania leku Ribomunyl pacjent przyjmuje 1 tabletkę, bądź 1 saszetkę raz na dobę przez 4 dni w tygodniu przez 3 tygodnie.
W kolejnych miesiącach stosowania leku Ribomunyl pacjent przyjmuje 1 tabletkę Ribomunyl lub 1 saszetkę Ribomunyl raz na dobę przez 4 kolejne dni każdego miesiąca.
Cena leku Ribomunyl to ok. 22 zł za 4 tabletki lub 4 saszetki oraz 55 zł za 12 tabletek lub za 12 saszetek.
3. Wskazania do stosowania leku
Wskazania do stosowania leku Ribomunyl to leczenie nawracających i przelekłych stanow zapalnych dróg oddechowych, zapalenia zatok przynosowych, zapalenie ucha środkowego, a także alergicznego zaplanie dróg oddechowych.
4. Przeciwwskazania leku
Przeciwwskazania do stosowania leku Ribomunyl to: nadwrażliwość na substancje leku oraz choroby autoimmunologiczne.
Preparat Ribomunyl nie powinien być podawany kobietom w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
5. Skutki uboczne leku Ribomunyl
Działania niepożądane w stosowaniu leku Ribomunyl to: wysoka gorączka, kaszel, stan astmatyczny, nudności i wymioty, biegunka, ból brzucha, zapalenie błony śluzowej gardła, zapalenie oskrzeli zapalenie zatok, wysypka, swędzenie, pokrzywka, ślinotok.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.