Przejdź na WP

Roger Moore - charakterystyka, kariera, życie osobiste, śmierć

Roger Moore, czyli jeden z najsłynniejszych odtwórców roli agenta 007, przegrał walkę z rakiem i w wieku 89 lat pożegnał się ze światem. Kim był Roger Moore? Większość fanów agenta 007 okrzyknęła go zdecydowanie najlepszym Jamsem Bondem. Grał jednak także w wielu innych filmach.

Zobacz film: "Nie żyje sir Roger Moore"

spis treści

1. Roger Moore - charakterystyka

Roger Moore urodził się 14 października 1927 w Londynie. Roger Moore był jedynakiem. Był synem George'a i Lily. Jako dorastający chłopiec w szkole nie sprawiał problemów i dobrze się uczył. Swoją pierwszą pracę rozpoczął już w wieku 15 lat u znajomego swojego ojca, który zatrudnił go jako chłopca do wszystkiego.

Pracował wtedy w firmie, która produkowała filmy animowane. Kolejna zatrudnienie znalazł przy produkcji filmu "Cesar i Kleopatra". To właśnie tam został dostrzeżony przez reżysera, który zaproponował mu aktorstwo i właśnie wtedy wszystko się zaczęło. W wieku 17 lat zagrał swoją pierwszą rolę jako rzymski żołnierz właśnie w filmie "Cesarz i Kleopatra". W wieku 18 lat Roger Moore został powołany do służby wojskowej.

Na co chorował Roger Moore?
Na co chorował Roger Moore? [6 zdjęć]

Informacja o śmierci Rogera Moore'a poruszyła fanów kina na całym świecie. Dzieci słynnego aktora poinformowały...

zobacz galerię

2. Roger Moore - kariera

Roger Moore swoją karierę zaczynał od grania epizodycznych ról jako statysta. Często też występował jako prowadzący w programach telewizyjnych. Później grał kilka ról w Hollywood, które nie przyniosły mu jednak rozgłosu. Dopiero serial "Święty" grany w latach 1962–1967 przyniósł mu międzynarodową sławę oraz karierę.

Roger Moore był bardzo dobrym aktorem, który grał w wielu filmach. Trzeba jednak przyznać, że to rola Jamesa Bonda przyniosła mu ogromną popularność oraz rzeszę fanów. W rolę Jamesa Bonda wcielał się aż siedmiokrotnie ( najwięcej razy ze wszystkich aktorów). Tytułowego Jamesa Bonda grał w latach 1973–1985. Rolę tę przejął po George’u Lazenby i Seanie Connerym, którzy postawili poprzeczkę wysoko, jednak Roger Moore przejął rolę z taką gracją i poczuciem humoru, że fani go pokochali i uznali ze najlepszego Jamesa Bonda.

Kariera Rogera Moore to ponad 70 filmów z czego kilka z nich to kilkuodcinkowe seriale. Oprócz serialu "Święty" oraz grania Jamesa Bonda sławę przyniósł mu także serial "Partnerzy" (1971–1972), gdzie występował jako lord Brett Sinclair.

3. Roger Moore - życie osobiste

Pierwszą żoną Rogera Moore była Doorn van Steyn, z którą ożenił się w 1946 roku. Małżeństwo trwało jednak tylko 7 lat, ponieważ aktor rozwiódł się z żoną i związał ze śpiewaczką Dorothy Squires, która była od niego 13 lat starsza i wtedy dużo bardziej popularna. W 1961 był już w kolejnym zwiazku z Luisą Mattioli.

Zobacz także:

Poznali sie na planie filmu we Włoszech. Żyli razem do 1969 roku. Wtedy jego pierwsza żona wyraziła zgodę na rozwód. Aktor z Luisą Mattioli ma córke oraz dwóch synów. Nieoczekiwanie w 2002 roku Roger Moore zakończył związek z Luisą i ożenił się z Kiki Tholstrup.

4. Roger Moore - śmierć

23 maja 2017 Roger Moor pożegnał się ze światem. O jego śmierci poinformowały na Twitterze jego dzieci. Roger Moore zmarł w wieku 89 lat wśród swoich najbliższych. Przyczyną śmierci był nowotwór. Śmierć Rogera Moore jest ogromną stratą dla rodziny i najbliższych ale także i dla jego wiernych fanów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy