Trwa ładowanie...

Rozex - charakterystyka i dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

Avatar placeholder
06.04.2021 18:53
Rozex - charakterystyka i dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Rozex - charakterystyka i dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

Rozex to lek stosowany w leczeniu trądziku różowatego. Stosowany jest również w miejscowym leczeniu zakażeń skóry. Inny lek, który ma podobne działanie to Metronidazol.

spis treści

1. Charakterystyka leku Rozex

Lek Rozex występuje w trzech postaciach: emulsji, kremu oraz żelu. Substancją czynna preparatu jest metronidazol. Rozex to substancja bakteriobójcza i pierwotniakobójcza.

Rozex stosuje się zgodnie z zaleceniami lekarza. Preparat nakłada się na chore miejsca 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Przed nałożeniem leku Rozex trzeba odpowiednio oczyścić skórę. Twarz należy oczyścić preparatami dla delikatnej skóry.

Zobacz film: "Trądzik różowaty"

Po zastosowaniu preparatu Rozex nie można stosować niektórych kosmetyków. Chodzi to o kosmetyki, które działają ściągająco oraz te, które powodują powstawanie zaskórników. Czas leczenia preparatem Rozex zależny jest od umiejscowienia oraz nasilenia zakażenia. Zwykle trwa ono około 3-4 miesięcy. Cena leku Rozex to około 35 zł.

2. Wskazania do stosowania leku Rozex

Rozex jest lekiem do stosowania zewnętrznego na skórę w ramach leczenia zakażeń bakteryjnych. Rozex stosuje się w leczeniu zmian zapalnych o charakterze grudek i krostek w trądziku różowym. Stosowany jest również w miejscowym leczeniu zakażeń skóry.

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik
7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik [7 zdjęć]

W zielonej herbacie zawarte są silne przeciwutleniacze, które wykazują działanie antybakteryjne. Wystarczy,

zobacz galerię

Rozex nie może być stosowany jeśli pacjent ma uczulenie na substancje zawarte w preparacie. Leku nie stosuje się doustnie. Rozex przeznaczony jest wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę. W momencie używania leku należy chronić oczy oraz błony śluzowe.

W trakcie kuracji lekiem Rozex pacjent powinien chronić się przed promieniami słonecznymi i promieniami UV. Rozex może powodować podrażnienia skórne oraz kontaktowe zapalenie skóry.

3. Skutki uboczne leku

Działania niepożądane leku Rozex to: podrażnienie skóry, zaczerwienienie skóry, pieczenie skóry, świąd a także suchość skóry. Inne działania niepożądane to łzawienie oczu, pogorszenie się trądziku oraz kontaktowe zapalenie skóry.

Objawy skutków ubocznych przy stosowaniu leku Rozex to także: osad na jezyku, nieprzyjemny smak w ustach, nudności i wymioty, niedoczulica, mrowienie i drętwienie kończyn.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze