Trwa ładowanie...

Rozmiar nie ma znaczenia! Liczy się... wygląd. Sprawdź, czy twój penis podoba się kobietom

To odwieczny problem każdego mężczyzny wchodzącego w wiek dojrzewania. Wątpliwości związane z penisem towarzyszą młodemu człowiekowi od pierwszych chwil, w których jego budowa zaczyna się zmieniać. Czy jest normalny? Czy jest odpowiedniej wielkości? A co, jeśli jest za mały? Te pytania, które prędzej czy później cisną się na usta każdemu mężczyźnie, teraz okazują się bezzasadne. Według najnowszych badań naukowców nie liczy się rozmiar penisa, ale jego... wygląd. A ty, czy wiesz, jak atrakcyjny jest twój członek?

spis treści

1. Na pohybel męskim kompleksom

Rozmiar penisa i jego kształt to najczęstsze kompleksy współczesnych mężczyzn
Rozmiar penisa i jego kształt to najczęstsze kompleksy współczesnych mężczyzn

Zobacz film: "Temperament seksualny"

Naukowcy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Zurychu postanowili sprawdzić, w jaki sposób wygląd penisasprawia, że kobiety postrzegają go jako atrakcyjnego. Badanie zatytułowane „What is good looking penis” zostało opublikowane w czasopiśmie Journal of Sexual Medicine. Kobiety, które zgodziły się na wzięcie udziału w badaniu, poproszono o ocenienie w kwestionariuszu na 5-punktowej skali kolejnych 8 cech penisa.

Ocena 1 oznaczała, że dany aspekt jest nieistotny, natomiast 5, że jest bardzo ważny. Wśród 8 cech naukowcy wyróżnili: długość penisa, obwód penisa, położenie i kształt ujścia cewki moczowej, kształt żołędzi, wygląd moszny, wygląd skóry prącia, wygląd włosów łonowych i ogólny wygląd kosmetyczny. W badaniu wzięło udział 105 kobiet w różnych grupach wiekowych od 16. do 45. roku życia.

Obalamy mity na temat seksu
Obalamy mity na temat seksu [9 zdjęć]

Najlepszym miejscem, gdzie możesz uzyskać informacje o zdrowiu seksualnym jest gabinet lekarski. Jeżeli

zobacz galerię

2. Zadbany = atrakcyjny

Wyniki ankiety pozwoliły na określenie najważniejszych według kobiet cech penisa, mających wpływ na jego atrakcyjność w oczach płci pięknej. O dziwo, na 1. miejscu nie znalazła się żadna cecha związana z rozmiarem penisa (ani obwód, ani długość penisa), ale wygląd kosmetyczny narządów intymnych. Na drugim miejscu według ankietowanych znalazło się pojawienie się owłosienia łonowego i wygląd skóry wokół penisa i jąder. Obwód penisa znalazł się na trzecim miejscu, a jego długość... dopiero na 6.!

Z kolei najmniej ważnym aspektem w ocenie penisa okazało się być położenie i kształt otworu cewki moczowej. To istotne zwłaszcza z perspektywy mężczyzn chorujących na spodziectwo uniemożliwiające prawidłowe oddawanie moczu. Według kobiet ten czynnik nie ma żadnego znaczenia w negatywnej ocenie wyglądu męskiego przyrodzenia.

3. Intymne fakty i mity

Nie od dziś wiadomo, że długość męskiego członka nie musi świadczyć ani o umiejętnościach seksualnych mężczyzny, ani o jego sprawności w łóżku.

Wyniki badań przeprowadzonych przez szwajcarskich naukowców pozwoliły jednak zauważyć, że wszelkie kompleksy mężczyzn związane z wyglądem penisa lub innej części narządów intymnych są właściwie niezauważalne przez kobiety, które biorąc pod uwagę „atrakcyjność” penisa, patrzą na ogólny wygląd męskich narządów. Nie ma więc znaczenia, że długość penisa mężczyzny jest mniejsza niż określona w tym roku średnia długość członka wynosząca 13,21 cm we wzwodzie i 9,14 cm w spoczynku.

Jedno z brytyjskich badań pozwoliło też na obalenie mitu dotyczącego związku między długością penisa a wzrostem mężczyzny. Możesz więc spać spokojnie – twoja kobieta z pewnością bardziej doceni twoje umiejętności i satysfakcję, jaką dajesz jej w łóżku, niż to, jak długi jest twój penis, czy w którą stronę się wykrzywia.

Zobacz także:

Źródło: dailymail.co.uk

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dr n. med. Stanisław Dulko
Rozmiar nie ma znaczenia! Liczy się... wygląd. Sprawdź, czy twój penis podoba się kobietom
Rozmiar nie ma znaczenia! Liczy się... wygląd. Sprawdź, czy twój penis podoba się kobietom (Ilustracja / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza