Sperma - właściwości, smak, cechy plemników

Wokół seksu i męskiej spermy narosło dużo mitów, niedomówień, wręcz niesamowitych bajek. Każdy ma pytania, które wstydzi się zadać w obawie przed posądzeniem go o brak elementarnej wiedzy lub zboczenie.

Sperma - charakterystyka

Głównym składnikiem spermy jest woda, jednak w składzie spermy znajduje się również wiele innych składników. W skład spermy wchodzi przede wszystkim białko. Ponadto w składzie spermy znajdziemy również fruktozę i glukozę. Sperma to również źródło mikroelementów. W skład spermy wchodzi również potas, sód, chlorek, wapń, magnez i cynk.

Zobacz film: "Jakość polskiego plemnika"

Sperma ma kolor perłowo-szary. Jednak nie zawsze. Kolor spermy zależy od diety oraz różnych chorób. Czasem sperma zmienia kolor na żółty, zielony, a czasem nawet czerwony. Jeśli kolor spermy nagle zmienia się, warto udać się do lekarza.

W jednym wytrysku znajduje się ok. 2-6 ml spermy. Jednak jest kilka sposobów, aby zwiększyć ilość spermy. Zastanawiając się jak zwiększyć ilość spermy, warto poszukać wskazówek w internecie. Jednym sposobem na to, jak zwiększyć ilość plemników jest rzucenie palenia, zadbanie o odpowiednią temperaturę, unikać alkoholu, zdrowo się odżywiać i rzadziej uprawiać seks.

Jeśli mała ilość nasienia nie jest naszym problemem. Możemy oddać nasienie do banku nasienia. Bank nasienia to miejsce, w którym mężczyźni odpłatnie lub też nie oferują swoje nasienie innym. Z usług banków nasienia korzystają zarówno osoby samotne pragnące dziecka, jak i pary, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą mieć dzieci.

Sperma - prędkość wytrysku

To nie zadanie z fizyki, ale jedno z częściej zadawanych pytań. Pewnie część osób słyszała o makabrycznych opowieściach rodem z krypty o oślepianiu partnerek w czasie seksu oralnego. Spokojnie, to raczej nikomu nie grozi, choć sperma podczas wytrysku osiąga prędkość 45 km/h, czyli prawie tyle samo, co ograniczenie prędkości dla samochodów w terenie zabudowanym. Rekordzista mógł wytrysnąć na 5,5 metra, czyli idąc porównaniami motoryzacyjnymi, na długość busa dostawczego. Ten sam człowiek stał się rekordzistą w prędkości, jaką osiągnęła sperma podczas ejakulacji. Teraz rekord wynosi 70 km/h. Dostanie się nasienia do oka partnerki rzeczywiście może być bolesne i nieprzyjemne, ale nie z powodu siły wytrysku.

Sperma - smak

Otóż zależy to od diety, jaką preferuje mężczyzna, dieta mięsna powoduje kwaskowatość spermy, owocowa ze słynnym ananasem nadaje nasieniu słodki smak. Naukowcy przeprowadzili badania mające na celu określenie smaku spermy. Kobiety porównywały jej smak do sera Brie, środka czyszczącego Ajax, zgniłych jaj i brudnych skarpet. Według mężczyzn, również pytanych w tym samym badaniu, ich nasienie smakuje jak kawior lub migdały, widać mają lepsze mniemanie o swojej spermie niż kobiety. Warto pamiętać, że na smak nasienia wpływ może mieć stan zdrowia mężczyzny (np. infekcje układu moczowo-płciowego) czy poziom dbałości o higienę.

Sperma - plemniki

W jednej łyżeczce spermy jest 200 do nawet 500 milionów plemników. Wydaje się, że to bardzo dużo, ale człowiek nie jest rekordzistą w świecie zwierząt, np. samiec świni przy jednorazowym wytrysku wystrzela 8 miliardów plemników. Podczas całego życia mężczyzna ma około 7200 wytrysków, podczas ejakulacji wydziela się około 5 mililitrów spermy (około łyżeczki), co daje mniej więcej 500 milionów plemników.

Wszystko zależy od warunków panujących w pochwie, niektóre źródła podają, że plemniki mogą przetrwać nawet do 7 dni, aczkolwiek wydaje się to mało prawdopodobne. Przyjmuje się, że w sprzyjających warunkach mogą przetrwać 72 godziny, czyli 3 dni. Plemniki, które zamiast w pochwie wylądowały na prześcieradle, palcach, ręczniku czy jakimkolwiek innym przedmiocie codziennego użytku, umierają niemal od razu. Gdyby jednak trafiły do odpowiednio wilgotnego i ciepłego miejsca (37 stopni Celsjusza), mogłyby przetrwać 18 godzin.

Sperma - lek na całe zło?

Badania dowodzą, że sperma może poprawiać humor kobietom oraz w pewnym stopniu zastąpić leki antydepresyjne. Według naukowców lepiej niż czekolada humor poprawi stosunek z ukochanym parterem. Dzieje się tak, ponieważ nasienie oprócz plemników zawiera testosteron, które podnosi libido u kobiet, poprawia samopoczucie i przywraca siły witalne. Kluczowa jest jednak radość z kontaktu seksualnego i więź budująca się między partnerami.

Sperma także ma działanie przeciwzmarszczkowe, co zostało wykorzystane w kosmetyce do produkowania drogich kremów do twarzy dla kobiet. Dzięki sperminie zawartej w nasieniu możliwa jest redukcja zmarszczek nawet o 20 proc.

Sperma pewnie kryje jeszcze niejedną ciekawostkę, tak samo jak ludzkie ciało, nie jest jeszcze do końca poznana. Nie ma co się wstydzić, bo przecież kto pyta, nie błądzi.

Kamila Okulska-Kosek , 5 miesięcy temu

Męski układ płciowy

Komentarze (10)
~marecki
~marecki 9 miesięcy temu

to było chore jak o tym pomyślę jako dorosły ale wtedy było najlepsze :D oto historia dziwna lecz prawdziwa. w szkole pdsw. lata 90 jeździliśmy z caritasem na zielone szkoły zawsze z siostrami zakonnymi. Poleciły aby dzieci, które chcą się umyć mają dać znać siostrom i będą pilnować. Tydzień mija nikt się nie myje :D. Ja stwierdziłem no bez przesady trąci tryplem idę. Sru powiadomienie, idziemy ciuchy w dół woda i mydło. Po chwili siostra zakonna nazwijmy ją myjka? chwyta mydło i jedzie. Tzn. myje mnie głowa, stopy, ręce, wacek... a no tak WACEK. Bardzo długo myła tego wacka, aż wacek zrobił się WACŁAWEM. Łypał tak okiem.... na nią a ona myła i myła, mydliła w górę i w dół. Drugi dzień, nikt się nie myje a ja... ja pójdę... :D ta sama sytuacja ta sama myjka, myje mi wacka i tym razem lizała. Kolejny dzień idę, ktoś inny się przełamał też ale w ostatniej chwili zrezygnował bo się śmiali z niego, że brudas i nie ma sensu. Potem myjka czyli kolejnego dnia rozebrała się i ze mną pod tym kamiennym prysznicem. Robiła mi dobrze buzią i sama się dotykała. Wtedy miałem 1 w życiu wytrysk :D Tak, rozdziewiczyła mnie siostra zakonna z caritasu i niczego nie żałuję. Wsty ale jednak wiecie... XD

Odpowiedz
~Jurek
~Jurek 9 miesięcy temu

U mnie lata temu było jakoś mało płynnie, trochę poczytałem, wydedukowałem i zrobiłem sobie dietę mocno owocową a ananas na kilogramy, + syrop rozrzedzający, na kaszel. Jak zadziałało? ano świetnie po 7 dniach sperma tryskała jak fontanna w ilości absurdalnej. W całym ejakulacie lekarz powiedział, że mam 1mld 350mln plemników w trakcie jednego wytrysku. Aż po prosili o sample dla krio skrzydła szpitalnego. Żona w 5 ciąży myślę o podwiązaniu jednak...

Odpowiedz
~rafał szymański
~rafał szymański ponad rok temu

Rafał bi 35l 175cm 75kg penis15cm z bardzo ciasno dupo i ladno dupe biseksualny kawaler bez nalogow bez dzietny bez robotny samotny wolny zdrowy dyskretny na 100% nie mam HIV ani Horyń wenerycznych na 100%%zdrowy uczciwy nie karany biedny bez auta bez lokum prawdomuwny uczciwy o dobrym sercu ugodowy wygadany nie klamie muwie prawdę calo ja singiel z mlawy dla kobiety dupasta + cycata z dużo dupo i z dużymi cycami sex otalny analny piss gadżety SM BDSM riming skra ping fiting dildo wibro dzwonić 504227776 telefon 504227776 dzwonić 504227776 i pnuw obciagne i kobiety w ciąży i z dużo dupo i pary i osoby bi less homi trans szemale obojniak i grube osoby bi zdrowe proszę dzwonić 504227776

Odpowiedz
~rafał
~rafał ponad rok temu

Rafał 35l 175cm 75kg p15cm kawaler bez nalogow bez dzietny bez robotny samotny wolny zdrowy dyskretny elokwentny ugodowy prawdomuwny uczciwy o dobrym sercu bardzo ulegly bi nie choruje na HIV weneryczne na 100%zdrowy biedny nie mam lokum ani auta szukam kobiety od15lat do65lat z dużo dupo i dużymi cycami dupiasta + biusciasta stan cywilny obojętny wylize cipke dupke cycki orgazmu na 100%% telefon 504227776 telefon 504227776 dzwonić 504227776 sex oralny analny spelnie kazdo zahcianke erotyczno tez w ciąży i kobiety z penisem i panuw z dużym hujem od20cm do p30cm obciagne dam dupji cala polska wioska zagranica i pary bi maluzenstwa bi zdrowe proszę dzwonić 504227776 telefon 504227776

Odpowiedz
TenNieznany
TenNieznany ponad rok temu

Słyszałem, że wytrysk spermy SKRACA czas życia mężczyzn. Chodzi tu o to, że w spermie są jakieś hormony, składniki (czy coś takiego), które mają takie działanie. Znalazłem to na stronie dla sportowców. Nie wiem, czy to prawda, lepiej, żeby nie była. :)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Anatomia intymna mężczyzny
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Mineta

~Mineciasz • ostatni post wczoraj

2

Pomocni lekarze

Artykuły Anatomia intymna mężczyzny
Anatomia intymna mężczyzny

Palenie papierosów skraca penisa

Palenie papierosów skraca penisa

jamiste znajdujące się w członku stają się mniej rozciągliwe. Być może to potwierdzone naukowo ostrzeżenie stanie się dla młodych mężczyzn silniejszym

Anatomia intymna mężczyzny

Budowa prącia

. Nasieniowód. Najądrze. Jądro. Moszna. Woźniak W. Anatomia człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy, Urban & Partner, Wrocław 2003, ISBN 83

Anatomia intymna mężczyzny

10 zaskakujących faktów o erekcji

10 zaskakujących faktów o erekcji

Garść ciekawych faktów Podczas fantazjowania, zbliżenia i każdego ranka towarzyszy mężczyznom. Erekcja, która wydaje się dość prostym zagadnieniem (...) psychogennej mówi się, kiedy mężczyzna pobudzi się, fantazując...

Anatomia intymna mężczyzny

Plemniki

Plemniki

Produkowane w jądrach mężczyzny plemniki mają do przebycia bardzo długą jak na ich rozmiary drogę, zanim dotrą do komórki jajowej.

Anatomia intymna mężczyzny

Preejakulat - charakterystyka, wydzielanie, ryzyko ciąży

Preejakulat to bezbarwny śluz, który wydziela się z penisa podczas pobudzenia seksualnego, ale przed orgazmem. Wiele par jako jedną z metod zabezpieczania się przed ciążą wybiera stosunek przerywany. Jak wynika z wielu przeprowadzonych badań, preejakulat...

Anatomia intymna mężczyzny

Sperma - składniki odżywcze, jakość, ciekawostki

cukrem wchodzącym w skład spermy jest fruktoza. Jej ilość jest różna u każdego mężczyzny - waha się między 200 a 400 mg na 100 ml. Jest to źródło (...) energii dla spermy, dlatego też niska zawartość fruktozy w spermie może mieć związek...

Anatomia intymna mężczyzny

Męski układ płciowy

w naszym organizmie, który uwzględnia różnice między kobietą a mężczyzną. Układ rozrodczy mężczyzny składa się z narządów wewnętrznych, czyli: jądra (...) funkcję układu rozrodczego i układu moczowego mężczyzny....