Przejdź na WP

Seks oralny - charakterystyka, technika, zasady

Seks oralny, określany także jako seks francuski, jest formą stosunku seksualnego, która polega na stymulacji narządów płciowych partnera bądź partnerki za pomocą ust i języka. Przez wiele osób seks oralny traktowany jest jako forma gry wstępnej, która pobudza i wprowadza ich w intymny nastrój. Seks oralny jest ogromną przyjemnością, gdyż gwarantuje mężczyznom bezpośrednią stymulację penisa i moszny, zaś kobietom najbardziej wrażliwych i najbardziej ukrwionych zakończeń nerwowych w okolicach łechtaczki.

Zobacz film: "Seks oralny"

spis treści

1. Seks oralny - charakterystyka

Miłość francuska, określana także jako seks francuski, to pieszczoty męskich i żeńskich narządów rozrodczych wykonywane za pomocą ust i języka. Podstawowe techniki seksu oralnego to:

  • fellatio – stymulowanie penisa i moszny może się odbywać poprzez ssanie, lizanie, całowanie lub branie do ust, które często łączone jest z pieszczeniem genitaliów za pomocą rąk, podczas fellatio może dość do wytrysku;
  • cunnilingus – polega na stymulowaniu łechtaczki, warg sromowych i wejścia do pochwy za pomocą języka i ust, bardzo często jest połączone z penetracją za pomocą palców, zazwyczaj jest zwieńczony orgazmem, co wynika z łatwego dostępu do łechtaczki;
  • pozycja 69 – jest to pozycja, w której w czasie seksu oralnego dochodzi do jednoczesnego pieszczenia narządów płciowych obojga partnerów, podczas jej wykonywania ciała partnerów układają się na podobieństwo arabskich cyfr 6 i 9, stąd pochodzi jej nazwa.

Anilingus to oralna penetracja odbytu, zwana także rimmingiem. Choć odbyt nie należy do organów płciowych, to jego stymulację tradycyjnie zalicza się do oralnych praktyk seksualnych. Rimming może być źródłem ogromnej przyjemności, ponieważ w okolicach odbytu zlokalizowanych jest wiele zakończeń nerwowych. Przez wiele osób, nawet tych, które uprawiają seks oralny, rimming jest jednak uważany za swego rodzaju dewiację seksualną.

Seks oralny - obraz
Seks oralny - obraz

Podczas uprawiania seksu oralnego można pieścić zarówno męskie i żeńskie narządy płciowe.

zobacz galerię

2. Seks oralny - technika

W zasadzie każda technika uprawiania seksu oralnego jest dobra, lecz nie każda sprawia partnerom jednakową przyjemność. Wielu mężczyzn podczas pieszczenia kobiecych genitaliów liże i ssie różne części warg sromowych, zapominając jednak o dokładnej stymulacji łechtaczki oraz technice, jaką stosują w czasie seksu oralnego. Dlatego też ważne jest, by rozpoznać technikę pieszczenia, która sprawia największą przyjemność w seksie oralnym.

Podobnie wygląda sprawa seksu oralnego w przypadku mężczyzn. Partnerka z jednej strony musi się wykazać szczególną delikatnością, z drugiej zaś znaleźć odpowiednie tempo, które będzie satysfakcjonowało partnera w czasie seksu oralnego. Nie bez znaczenia jest także sposób, w jaki kobieta stymuluje genitalia swojego towarzysza. Seks oralny dla mężczyzn może być źródłem niesamowitych doznań i uniesień, dlatego warto podczas stosunku oralnego obserwować swojego partnera i poszukiwać techniki, która sprawi mu największą przyjemność w czasie seksu oralnego.

3. Seks oralny - zasady

Aby odczuwana przyjemność, jaką daje seks oralny, była większa, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • podczas stymulacji łechtaczki kobieta powinna pamiętać, by napiąć mięśnie Kegla i mięśnie nóg, pozwoli to intensyfikować doznania seksualne i wychylać miednicę do przodu. Jest to najbardziej optymalna pozycja do uprawiania seksu oralnego;
  • podczas wykonywania fellatio w czasie seksu oralnego kobieta może objąć ręką trzon członka i połączyć pieszczoty oralno-genitalijne z manualną stymulacją członka;
  • stymulację pochwy bądź penisa w czasie seksu oralnego powinny poprzedzić pocałunki okolic intymnych, brzucha czy ud, gdyż potęgują one podniecenie seksualne;
  • jeśli partnerzy mają problem z nawilżeniem narządów płciowych w czasie seksu oralnego, wskazane jest, by korzystali z żelów nawilżających.

Zobacz także:

W seksie oralnym niezwykle istotna jest kwestia higieny, gdyż w jego trakcie dochodzi do bezpośredniego kontaktu narządów jamy ustnej z genitaliami. Seks oralny może skutkować chorobami wenerycznymi (kiła, rzeżączka) oraz zwiększać ryzyko zarażenia się wirusem zapalenia wątroby typu B oraz wirusem zapalenia wątroby typu A, gdy dochodzi do oralnej stymulacji odbytu.

Miłość francuska od zawsze stanowiła alternatywną formę seksualności, pozwalając na osiągnięcie szczytu podniecenia seksualnego. Dzięki wielości pozycji, jakie można zajmować w trakcie seksu oralnego, daje doskonałą możliwość urozmaicenia życia seksualnego.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy