Stres powoduje nieświeży oddech. Zobacz, co jeszcze (WIDEO)
Długotrwałe uczucie stresu wpływa negatywnie na nasze ciało i samopoczucie. Skutki stresu mogą być też widoczne w jamie ustnej. Objawiają się między innymi nieświeżym oddechem. Obejrzyj wideo i sprawdź, dlaczego tak się dzieje.
Stres może wpłynąć na zdrowie jamy ustnej. Nieświeży oddech, długotrwały stres powoduje zmniejszenie wydzielania śliny. Często w stresujących sytuacjach zasycha nam w ustach.
Brak wystarczającej ilości śliny powoduje namnażanie się w jamie ustnej bakterii, które wydzielają przykry zapach. Doraźnie pomóc może picie dużej ilości wody i żucie bezcukrowych gum.
Choroby dziąseł, krwawienie dziąseł może być objawem przewlekłego stresu. Organizm pod wpływem stresujących bodźców produkuje nadmierne ilości kortyzolu.
Hormon ten przyczynia się do zwiększenia stanu zapalnego dziąseł. Warto zadbać o właściwą dietę i higienę jamy ustnej, żeby nie dopuścić do rozwoju choroby.
Owrzodzenie jamy ustnej, długotrwały stres obniża nasz system odpornościowy, przez co jesteśmy bardziej podatni na infekcję. Ranki w jamie ustnej, choć z pozoru nieszkodliwe znacznie utrudniają codzienne życie. Przeszkadzają w przełykaniu i mówieniu.
Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów ze zdrowiem, związanych z nadmiernym stresem jest unikanie czynników stresujących. Warto znaleźć swój własny sposób na radzenie sobie ze stresem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.