Trwa ładowanie...

Falvit - jak działa, ostrzeżenia

Avatar placeholder
08.05.2023 11:51
Falvit - jak działa, ostrzeżenia
Falvit - jak działa, ostrzeżenia

Falvit estro+ jest suplementem diety zawierającym fitoestrogeny. Znajdują się one w ekstrakcie z chmielowych szyszek. Preparat Falvit estro+ warto stosować w okresie menopauzy przy zwiększonym zapotrzebowaniu na fitoestrogeny, składniki mineralne oraz witaminy. Suplement diety jest dostępny w opakowaniach po 30 i 60 powlekanych tabletek.

spis treści

1. Falvit estro+ - jak działa

Suplement diety Falvit estro+ zawiera następujące:

  • związki chemiczne: węglan wapnia (składnik mineralny), poliwinylopirolidon (substancja wiążąca), kwas L-askorbinowy (witamina C),
Zobacz film: "Menopauza - najważniejsze informacje"
  • witaminy: amid kwasu nikotynowego (niacyna), D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy), octan DL-alfa tokoferolu (E), ryboflawina (B2), chlorowodorek pirydoksyny (B6), octan retinylu (A), monoazotan tiaminy (B1), beta-karoten (A), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), D-biotyna, fitomenadion (K), cholekalcyferol (D), cyjanokobalamina (B12);
5 najpowszechniejszych mitów na temat menopauzy
5 najpowszechniejszych mitów na temat menopauzy [6 zdjęć]

Wiele kobiet przeraża myśl o menopauzie. Prawdą jest, że okres ten niesie ze sobą wiele wyzwań, jednak

zobacz galerię
  • składniki mineralne: tlenek magnezu, tlenek cynku, fumaran żelaza (II), siarczan manganu, glukonian miedzi (II), selenian (IV) sodu, jodek potasu, molibdenian (VI) sodu, chlorek chromu (III); ekstrakt z szyszek chmielowych (Extractum Humulus lupulus L.),
  • dodatkowe substancje: sól sodowa karboksymetyloceluloza usieciowana (substancja spulchniająca), celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca)
  • substancje do zastosowania na powierzchni: hydroksypropylometyloceluloza, glicerol, celuloza mikrokrystaliczna oraz talk; barwniki: tlenek żelaza czerwony (E172), kwas karminowy (E120) oraz dwutlenek tytanu (E171).

Warto wiedzieć:

Fitoestrogeny znajdujące się w wyciągu z szyszek chmielu redukują symptomy związane z menopauzą (wyczerpanie nerwowe i zmęczenie), a także umożliwiają łatwiejsze zasypianie. Witaminy D i K oraz wapń korzystnie wpływają układ kostny człowieka, a witaminy z grupy B (m.in. kwas foliowy i biotyna) pozytywnie oddziałują na układ nerwowy i chronią organizm przed następstwami stresu.

Dawkowanie suplementu diety Falvit estro+Suplement diety Falvit estro+ przyjmuje się w postaci jednej powlekanej tabletki dziennie połykanej podczas posiłku lub zaraz po nim.
Przedawkowanie Falvit estro+Zaleca się nieprzekraczanie zalecanej dawki preparatu.
Środki ostrożności, pozostałe uwagiFalvit estro+ nie jest substytutem właściwie zróżnicowanej i zbilansowanej diety.
Ciąża i karmienie piersiąBrak danych dotyczących wpływu leku na organizm kobiet ciężarnych i matek karmiących.

2. Falvit estro+ - ostrzeżenia

Zawsze przed zażyciem nowego leku należy dokładnie przeczytać dołączoną do niego ulotkę. Znajduje się w niej szereg istotnych informacji: wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie leku i jego działania niepożądane. Jeśli masz wątpliwości odnośnie do danego produktu leczniczego, zwróć się do lekarza lub farmaceuty.

Pamiętaj, że informacje znajdujące się na portalu abcZdrowie nie powinny być traktowane jako wytyczne procesu leczenia. Nie są one w stanie zastąpić konsultacji z lekarzem i nie mogą ograniczać kontaktów pacjenta i lekarza.

Opisy produktów leczniczych są jedynie źródłem informacji. Przedstawione leki nie muszą być skuteczne, właściwie dobrane i bezpieczne dla każdego pacjenta. Aby proces leczenia był prawdziwie efektywny, należy skonsultować się z lekarzem. W razie wątpliwości lub niezrozumienia tekstu można zwrócić się również do farmaceuty.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze