Trwa ładowanie...

Szybkie sposoby na ból głowy

Ból, któremu towarzyszy sztywność karku, niedowład rąk, nóg, zaburzenia równowagi i koncentracji lub też wysoka gorączka i ból oka, wymaga natychmiastowego zgłoszenia się na pogotowie. Jeżeli odczuwamy bóle głowy bez innych dolegliwości, możemy poradzić sobie sami. Jak szybko zlikwidować ból głowy?

spis treści

1. Akupresura

Ten sposób na ból głowy polega na uciskaniu poszczególnych miejsc 20 razy przez 2 minuty. Ucisk pobudza produkcję endorfin, które zmniejszają odczuwanie bólu. Uciskanie przeprowadź w następującej kolejności: uciskaj punkt miedzy brwiami, następnie uciskaj miejsce między kciukiem a palcem wskazującym (powtórz na obu dłoniach), uciskaj zagłębienie na środku karku, tuż nad linią włosów, ostatni punkt to miejsce na stopie między paluchem a drugim palcem.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak odróżnić migrenę od bólu głowy?"

2. Masaż głowy

Masaż wykonuj trzema środkowymi palcami. Koniuszkami palców delikatnie uciskaj brwi i przeciągaj od nasady nosa do zewnętrznej części brwi. Następnie zrób delikatny masaż twarzy, skroni, głowy i karku.

3. Rozluźnienie mięśni karku i szyi

Usiądź wygodnie i powoli przechyl głowę tak jakbyś chciała dotknąć uchem ramienia. Ćwiczenie wykonaj w obie stron. Następnie powoli obróć głowę w jeden i potem drugi bok. Następnie opuść głowę w dół i zataczaj nią koła.

4. Leki

Jeśli dokucza ci migrena, zażyj środek przeciwbólowy. Jednak przed użyciem zapoznaj się z ulotką. Dowiesz się jak dawkować lek i czy nie ma jakichś przeciwwskazań. Jeżeli ból jest silny i często się pojawia, udaj się do lekarza. Leki na receptę mają jednak wiele skutków ubocznych.

5. Zioła

Zioła to naturalne sposoby na ból głowy. Wypij napar z mięty, białej wierzby, imbiru, kozłka lekarskiego, rumianku.

Inne rady:

  • w ciągu godziny wypij małymi łykami litr chłodnej wody;
  • dotleń organizm - w tym celu wybierz się na spacer i głęboko oddychaj;
  • namocz stopy w ciepłej wodzie, a na czoło przyłóż kompres;
  • weź ciepłą kąpiel;
  • odpocznij w zaciemnionym pokoju.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Środki przeciwbólowe
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza