Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Usuwanie nadmiaru skóry

Bardzo często w wyniku intensywnego odchudzania udaje się w końcu pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej i osiągnąć szczupłą sylwetkę, jednak niejednokrotnie osoba taka boryka się z problemem nadmiaru skóry (zwłaszcza jeśli utrata masy ciała nastąpiła w krótkim czasie i była ona znaczna), ponieważ nie jest ona aż tak elastyczna, szczególnie u osób w starszym wieku. W takim przypadku pomimo szczupłej sylwetki efekt estetyczny jest często niezadowalający i konieczne jest usunięcie nadmiaru skóry metodami chirurgii plastycznej.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Zabieg taki może dotyczyć różnych okolic ciała, przede wszystkim brzucha, ramion, ud, piersi. Jest to zabieg operacyjny, z tego względu okres rekonwalescencji po nim wynosi nawet 2-3 tygodnie. Znane są także niechirurgiczne metody usuwania luźnej i wiotkiej skóry, na przykład za pomocą diatermii radiofalowej, czyli metody wykorzystującej do ujędrniania skóry pole radiowe. Skuteczność takich metod jest jednak z pewnością dużo bardziej ograniczona w porównaniu z korekcją chirurgiczną.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Magdalena Pikul
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza