Trwa ładowanie...

Usuwanie zębów pod narkozą – charakterystyka, dla kogo, przebieg, cena

Usuwanie zębów pod narkozą jest bardzo częste w stomatologii. Podczas znieczulenia pacjent nie odczuwa bólu, a ten jest ogromny w trakcie ekstrakcji zęba. Dla tych którzy cierpią na dentofobię, takie rozwiązanie jest idealne. Czy usuwanie zębów pod narkozą jest bezpieczne? Czy narkoza jest dla każdego?

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

spis treści

1. Usuwanie zębów pod narkozą – charakterystyka

Znieczulenie ogólne – narkoza, to znieczulenie, dzięki któremu pacjent może nie odczuwać bólu nawet do sześciu godzin. Znieczulenie ogólne stosowane jest nie tylko podczas zabiegu usuwania zębów, ale także podczas leczenia chirurgicznego, implantologicznego, czy nawet w czasie leczenie zachowawczego. Istnieją takie osoby, które panicznie boją się wizyt i zabiegów u dentysty, dlatego bardzo rzadko go odwiedzają. Jednak kiedy stan ich zębów jest bardzo zły, najczęściej korzystają z leczenia pod narkozą.

Usuwanie zębów pod narkozą, ostatnimi czasy stało się popularne, a pacjenci bardzo sobie chwalą brak bólu. Narkoza jest bezpieczna, jednak gabinet powinien dysponować profesjonalistami z zakresu anestezjologii, którzy czuwają nad pacjentem znajdującym się w znieczuleniu ogólnym.

2. Usuwanie zębów pod narkozą – dla kogo?

Usuwanie zębów pod narkozą to nie tylko rozwiązanie dla osób z dentofobią, ale również dla pacjentów niepełnosprawnych oraz tych którzy cierpią na inne choroby uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Zabieg z narkozą może być wykonywany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

3. Usuwanie zębów pod narkozą – przebieg

Przed zabiegiem usuwana zębów pod narkozą anestezjolog musi przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad. Należy powiadomić go o przebytych chorobach, możliwych alergiach lub nietolerancjach leków. Jeżeli pacjent kwalifikuje się do podania narkozy, ta jest wstrzykiwana i można zaczynać zabieg właściwy.

Po usunięciu zębów pod narkozą, pacjent powinien być pod obserwacją anestezjologa, do czasu ustąpienia działania podanych wcześnie środków. Pacjenci wybudzają się z narkozy bardzo różnie, jedni po godzinie inni po kilku godzinach. Po około dwóch godzinach od wybudzenia pacjenta z narkozy, odzyskiwana jest pełna sprawność, jednak po usunięciu zębów pod narkozą, należy być w kontakcie z lekarzem przez co najmniej jeden dzień.

Oczywiście po usunięciu zębów pod narkozą pacjent odczuwa taki sam dyskomfort, jak po zwykłym, miejscowym znieczuleniu. Jeżeli ból stanie się nie do zniesienia można zastosować środki przeciwbólowe lub zimne okłady.

4. Usuwanie zębów po narkozą – cena

Usunięcie zębów pod narkozą, jest droższe niż w znieczuleniu miejscowym. Za samo znieczulenie pacjent zapłaci od 200 do 500 złotych.

Usunięcie zęba lub zębów pod narkozą, jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. Na pewno nie można się go bać, gdyż nie ma możliwości, aby pacjentowi stała się jakakolwiek krzywda. Należy jednak być pod nadzorem stomatologa i anestezjologa.

Musisz to wiedzieć

Dla tych którzy panicznie boją się wyrywania zębów lub innego zabiegu, narkoza jest idealnym rozwiązaniem, nie czuć w ogóle bólu, pacjent się nie stresuje. Budzi się po kilku godzinach wyleczony i niemalże w pełni sprawny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.