Trwa ładowanie...

Vibovit – charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania

Avatar placeholder
01.04.2021 16:39
Vibovit – charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania
Vibovit – charakterystyka, dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania

Vibovit to suplementy diety dla dzieci i młodzieży, które uzupełniają dietę dzieci w witaminy. Preparat Vibovit występuje w różnych smakach (pomarańczowym, truskawkowym, waniliowym). Suplement Vibovit jest dostępny bez recepty.

spis treści

1. Co to jest Vibovit?

Vibovit jest dostępny w postaci tabletek do ssania, żelek oraz proszku do sporządzania roztworu. Występują różne rodzaje Vibovitu przystosowane do wieku dziecka: Vibovit Baby (dla niemowląt), Vibovit Bobas (2-4 lata), Vibovit Junior (4-7 lat). Vibovit Uczeń (8-12 lat).

Skład Vibovitu to: glukoza, witamina C, niacyna (witamina PP), witamina E, witamina B5 (kwas pantotenowy), witamina B2, witamina B6, witamina B1, witamina B12, witamina A oraz witamina D.

Zobacz film: "Jak wzmocnić organizm dziecka przed przeziębieniem i grypą?"

Preparaty Vibovit są wzbogacone o różne elementy w zależności od rodzaju suplementu. Vibovit nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, laktozy oraz cukru. Vibovit Junior oraz Vibovit Uczeń może być dodatkowo wzbogacony o żelazo.

Cena leku Vibovit to około 12 zł za 15 saszetek.

Jakie produkty spożywcze mają najwięcej witaminy D?
Jakie produkty spożywcze mają najwięcej witaminy D? [7 zdjęć]

Nie bez powodu mówi się, że najlepszym źródłem witaminy D jest słońce. To właśnie pod wpływem jego promieni

zobacz galerię

2. Jak dawkować Vibovit?

Dzieci w wielu 2-4 lata powinny spożywać 1 saszetkę Vibovitu Bobas na dobę. Saszetkę trzeba rozpuścić w szklance wody i wypić zaraz po przygotowaniu.

Dzieci w wieku 4-6 lat powinny zażywać 1 saszetkę / 1 tabletkę Vibovitu Junior na dobę. Dzieci w wieku 7-12 lat mogą spożywać 2 saszetki / 2 tabletki na dobę. Jest to dawka maksymalna Vibovitu.

Nie powinno przekraczać się zalecanej dawki dobowej ponieważ mogą wystąpić działania niepożądane w stosowaniu leku Vibovit czyli hiperwitaminoza A i D3.

3. Kiedy stosować ten suplement?

Preparat Vibovit stosuje się w sytuacjach niedoboru witamin, które mogą występować w sytuacjach niedożywienia, w okresie rekonwalescencji.

Wskazanie do stosowania leku Vibovit to także większe zapotrzebowanie na witaminy w okresie jesienno-zimowym oraz zimowo-wiosennym, zapotrzebowanie na witaminy w okresie intensywnego wzrostu, po wzmożonym wysiłku fizycznym, a także po antybiotykoterapii).

4. Kiedy nie stosować Vibovitu

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Vibovit jest przyjmowanie innych preparatów witaminowych zawierających witaminy A i D3. Lek Vibovit nie powinien być także stosowany przez dzieci, które są uczulone na składniki leku oraz fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu).

Leku Vibovit nie powinno podawać się dzieciom z niewydolnością nerek, a także hiperkalcemią lub hiperkalciurią.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze