Trwa ładowanie...

Vivomixx - działanie, probiotyk w saszetkach, kapsułkach i kroplach

Vivomixx to probiotyk dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych. Vivomixx można zakupić w formie kapsułek, saszetek lub kropli w zależności od indywidualnych preferencji. Jaką formę suplementu wybrać i jak ją stosować?

spis treści

1. Działanie suplementu Vivomixx

Vivomixx to suplement diety i probiotyk, składa się z żywych mikroorganizmów, które pozytywnie wpływają na stan flory bakteryjnej w układzie pokarmowym. Vivomixx odbudowuje skład mikroflory jelitowej i zmniejsza dolegliwości żołądkowe.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Skład probiotyku Vivomixx to osiem szczepów żywych kultur bakterii:

 • Lactobacillus paracasei,
 • Lactobacillus plantarum,
 • Lactobacillus acidophilus,
 • Lactobacillus delbrueckii subspecies bulgaricus,
 • Bifidobacterium longum,
 • Bifidobacterium infantis,
 • Bifidobacterium breve,
 • Streptococcus thermophilus.

Produkt jest dostępny bez recepty w aptekach stacjonarnych i internetowych. Można kupić go w formie proszku, kapsułek lub kropli.

Zobacz także:

2. Vivomixx w saszetkach

Suplement diety w tej postaci występuje w dwóch wariantach:

 • saszetki 225 - 225 mld jednostek żywych kultur bakterii,
 • saszetki 450 - 450 mld jednostek żywych kultur bakterii.

Sposób przygotowania polega na wysypaniu zawartości do szklanki i zalaniu proszku letnią wodą, mlekiem, sokiem lub jogurtem. Nie zaleca się rozpuszczania probiotyku w gazowanych i gorących cieczach.

Po dokładnym wymieszaniu mieszaninę należy niezwłocznie wypić. Zalecane dawkowanie to przyjmowanie jednej lub dwóch saszetek dziennie. Suplement Vivomixx może być stosowany już powyżej 3. roku życia. Warto pamiętać, że produkt powinien być przechowywany w lodówce. Może znajdować się w temperaturze pokojowej nie dłużej niż przez siedem dni.

3. Vivomixx w kapsułkach

Kapsułki probiotyku noszą nazwę Vivomixx 112 i zawierają 112 mld jednostek kultur bakterii. Suplement w tej formie może być stosowany przez niemowlęta, dzieci i osoby dorosłe.

Do ukończenia 3. roku życia należy otworzyć kapsułkę, a zawartość rozpuścić w ciepłym płynie. Starsze osoby powinny zażywać od 1 do 4 kapsułek dziennie. Podawanie preparatu dzieciom powinno być poprzedzone konsultacją lekarską.

Na rynku dostępne są również kapsułki Vivomixx micro, które zawierają 10 mld jednostek. Są one przeznaczone dla osób powyżej 3. roku życia. Suplement w tej formie można połknąć lub zawartość wymieszać w ciepłym płynie. Kapsułki również powinny być przechowywane w lodówce lub maksymalnie tydzień w temperaturze pokojowej z dala od światła i wilgoci.

4. Vivomixx w kroplach

Vivomixx w kroplach to probiotyk przeznaczony do wygodnego stosowania u noworodków, niemowląt i małych dzieci. W 10 kroplach znajduje się 5 mld jednostek żywych kultur bakterii. Zalecana dawka wynosi od 10 do 20.

Wskazania do stosowania probiotyku u niemowląt i dzieci to niewłaściwy skład mikroflory przewodu pokarmowego. Vivomixx może być podawany już w pierwszych dniach życia, również w przypadku wcześniaków.

Zastosowanie produktu wymaga przekręcenia pierścienia zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dzięki czemu zostaje uwolniona odpowiednia ilość proszku, która trafia do oleju w butelce.

Następnie należy postukać w nakrętkę i po odkręceniu sprawdzić czy na jej powierzchni nie został proszek. Kolejnym krokiem jest założenie kroplomierza i potrząśnięcie opakowania, by wymieszać zawiesinę. Wówczas preparat można podać bezpośrednio do jamy ustnej lub rozpuszczony w ciepłym płynie. Vivomixx w kroplach należy przechowywać w lodówce w pozycji pionowej lub przez 7 dni w temperaturze do 25 stopnia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza