Trwa ładowanie...

GIF wycofał lek na nadciśnienie

 Katarzyna Krupka
15.03.2016 15:29
GIF wycofał lek na nadciśnienie
GIF wycofał lek na nadciśnienie (Zdjęcie leków / Shutterstock)

Główny Inspektor Farmaceutyczny na terenie całego kraju wycofał ze sprzedaży produkt leczniczy Bisocard – lek stosowany w celu obniżenia ciśnienia tętniczego.

1. Wycofanie leku na nadciśnienie

Decyzją nr 3/WC/2016 GIF usunął z obrotu Bisocard 5 mg (Bisopropoli fumaras), 30 tabletek powlekanych. Wycofany został produkt o numerze serii: 80129638 i dacie ważności październik 2018 r.

Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynął wniosek importera równoległego o wycofanie z obrotu podanej serii produktu Bisocard. Decyzja została podjęta po stwierdzeniu na części opakowań leku błędnej etykiety, przeznaczonej dla produktu sprowadzonego w ramach importu równoległego z Węgier.

Etykiety różniły się kodem EAN 5909991232023 oraz numerem pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Polsce 503/15.

2. Choroby układu krążenia

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Bisocard jest lekiem wydawanym wyłącznie na receptę, a kuracja nim przeprowadzana musi odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza. Przeciwwskazaniem do stosowania leku są m.in. objawowe niedociśnienie tętnicze, ciężka astma oskrzelowa, karmienie piersią, ciąża, zespół chorego węzła zatokowego czy ostra niewydolność serca.

Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego. Według ostatniego raportu prezentującego wyniki badania zgonów i umieralności przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Ministerstwem Zdrowia choroby układu krążenia stanowią główną przyczynę zgonów wśród Polaków.

Podmiotem odpowiedzialnym w kraju eksportu jest PharmaSwiss Ceska republika s.r.o. Numer pozwolenia to 545/15. Kraj eksportu to Republika Czeska, importer równoległy: Forfarm sp. z o.o.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze