Trwa ładowanie...

GIF wycofał lek na nadciśnienie

Główny Inspektor Farmaceutyczny na terenie całego kraju wycofał ze sprzedaży produkt leczniczy Bisocard – lek stosowany w celu obniżenia ciśnienia tętniczego.

1. Wycofanie leku na nadciśnienie

Decyzją nr 3/WC/2016 GIF usunął z obrotu Bisocard 5 mg (Bisopropoli fumaras), 30 tabletek powlekanych. Wycofany został produkt o numerze serii: 80129638 i dacie ważności październik 2018 r.

Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynął wniosek importera równoległego o wycofanie z obrotu podanej serii produktu Bisocard. Decyzja została podjęta po stwierdzeniu na części opakowań leku błędnej etykiety, przeznaczonej dla produktu sprowadzonego w ramach importu równoległego z Węgier.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Etykiety różniły się kodem EAN 5909991232023 oraz numerem pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Polsce 503/15.

2. Choroby układu krążenia

Bisocard jest lekiem wydawanym wyłącznie na receptę, a kuracja nim przeprowadzana musi odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza. Przeciwwskazaniem do stosowania leku są m.in. objawowe niedociśnienie tętnicze, ciężka astma oskrzelowa, karmienie piersią, ciąża, zespół chorego węzła zatokowego czy ostra niewydolność serca.

Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego. Według ostatniego raportu prezentującego wyniki badania zgonów i umieralności przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Ministerstwem Zdrowia choroby układu krążenia stanowią główną przyczynę zgonów wśród Polaków.

Podmiotem odpowiedzialnym w kraju eksportu jest PharmaSwiss Ceska republika s.r.o. Numer pozwolenia to 545/15. Kraj eksportu to Republika Czeska, importer równoległy: Forfarm sp. z o.o.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza