Zanim kupisz nowe mieszkanie, dowiedz się, z czego będzie wykonane

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji, jakie przychodzi nam podjąć w życiu. Z uwagi na brak prywatności i bliskość sąsiadów nie każdemu bowiem odpowiada mieszkanie w bloku. Marzeniem wielu ludzi jest własna przestrzeń, którą można zagospodarować według swoich upodobań. Do takiej decyzji najczęściej dojrzewają osoby po 30 roku życia, które założyły już rodzinę i zdobyły wykształcenie. Pierwszym krokiem prowadzącym do powstania własnego kąta jest zaprojektowanie budynku oraz wybór środków budowlanych. Niektórzy wolą jednak kupić mieszkanie od firm deweloperskich lub agencji nieruchomości, które zajmują się bezpośrednią sprzedażą mieszkań. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania, warto dokonać analizy rynku oraz dowiedzieć się, z czego tak naprawdę mieszkanie zostanie wykonane.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Rodzaje ścian

Mieszkanie od podstaw

Przed zdcydowaniem się na zakup mieszkania, warto dowiedzieć się, z czego zostało wykonane i jakich surowców użyto do jego budowy.

Wybór materiału, z jakiego powstanie nasze mieszkanie odgrywa kluczową rolę. Izolacja budynku jest bowiem bardzo ważna, ze względu na późniejsze koszty utrzymania. Statystyki wskazują, że ponad połowę kosztów stanowi właśnie ogrzewanie, dlatego bardziej opłaca się zainwestować w droższy materiał, aniżeli przez wiele lat uiszczać wysokie opłaty. Generalnie wyróżnia się ściany jednowarstwowe, dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe. Pierwszy rodzaj ścian wymaga od wykonawcy niezwykłej dokładności oraz profesjonalizmu. Jak sama nazwa wskazuje, posiada on jedną warstwę materiału, którym najczęściej są bloczki z betonu komórkowego lub pustaki na bazie keramzytu. Te ostatnie są odporne na mróz i ogień, cechują się wysoką paroprzepuszczalnością oraz pełnią funkcję termoizolacyjną.

Z kolei na ścianę dwuwarstwową składa się warstwa nośna, wynosząca od 18 do 30 centymetrów, oraz ocieplenie, którego grubość waha się w granicach 12-20 centymetrów. W tym przypadku ściany budowane są z pustaków (z ceramiki poryzowanej), silikatów, betonu komórkowego lub innych materiałów. Ich budowa trwa dłużej od ścian jednowarstwowych i jest bardziej skomplikowana. Jeśli zdecydujemy się na wybór takich ścian, należy pamiętać, aby warstwa termoizolacyjna miała odpowiednią grubość, zapewniającą nie tylko ocieplenie, ale również wzmacniającą wytrzymałość budynku.

Za ściany trójwarstwowe uważa się ściany składające się z dwóch warstw oraz dodatkowego muru osłonowego. Każda z tych części pełni odrębną rolę – warstwa właściwa zapewnia wytrzymałość, ocieplenie pełni funkcję termoizolacyjną, natomiast mur osłonowy zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Budując ścianę trójwarstwową, fachowcy najczęściej decydują się na surowce charakteryzujące się największą wytrzymałością, ponieważ inwestycja w nie zapewni trwałość na długie lata.

Wybór surowców do mieszkania

Wśród najpopularniejszych surowców można wymienić ceramikę tradycyjną (ściany dwuwarstwowe i trójwarstwowe) i poryzowaną (ściany jednowarstwowe), materiały wapienno-piaskowe, zwane silikatami (ściany dwu- i trójwarstwowe), wyroby z keramzytu (wszystkie rodzaje ścian) oraz beton komórkowy.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Mieszkaj zdrowo
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Mieszkaj zdrowo
Mieszkaj zdrowo

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED

Lampy LED Oświetlenie lampami ledowymi przynosi wiele korzyści, jednak trzeba liczyć się również z negatywnymi skutkami ich stosowania - szczególnie gdy zakupimy żarówki LED niesprawdzonej marki.

Mieszkaj zdrowo

Mieszkanie od podstaw

Mieszkanie od podstaw

Sprawdź, z czego powstało Twoje mieszkanie Przed zdcydowaniem się na zakup mieszkania, warto dowiedzieć się, z czego zostało wykonane i jakich surowców użyto do jego budowy.

Mieszkaj zdrowo

Zabezpieczony dom

Zabezpieczony dom

Bezpieczny dom Dom rodzinny musi być odpowiednio zabezpieczony na każdej płaszczyźnie, więc nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz.

Mieszkaj zdrowo

Najlepsze łóżko

Najlepsze łóżko

Łóżko do sypialni Wybierając łóżko do spania, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że powinno być wygodne i zapewnić nam zdrowy i spokojny sen.

Mieszkaj zdrowo

Szkodliwe substancje w naszych domach

Szkodliwe substancje w naszych domach

w człowieku na dłużej, nawet na więcej niż 40 lat. Nikt z nas nie konsumuje chemii świadomie, zwłaszcza że wiedza dotycząca zdrowej diety

Mieszkaj zdrowo

Wybór najlepszej lodówki

Wybór najlepszej lodówki

Lodówka W sklepach jest bardzo duży wybór lodówek, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego klienta zarówno pod względem jakości jak i ceny.

Mieszkaj zdrowo

Ekologiczny dom

Ekologiczny dom

Wybudowanie ekologicznego domu Budowa ekologicznego domu jest to inwestycja w przyszłość oraz sposób dbania o środowisko.

Mieszkaj zdrowo

Wybór odpowiedniego żelazka

Wybór odpowiedniego żelazka

Żelazka Wybierając żelazko dla siebie mamy ogromny wybór, dlatego musimy zwrócić uwagę na jego parametry i wygląd.

Mieszkaj zdrowo

Sprawdzone środki na insekty

Sprawdzone środki na insekty

Jak poradzić sobie ze szkodnikami? Insekty to prawdziwa zmora w wielu domach. Można poradzić sobie z nimi za pomocą środków chemicznych bądź domowymi, naturalnymi sposobami.