5 rad, jak najlepiej zabezpieczać się przy nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która znacznie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Pojawia się najczęściej po ukończeniu 45. roku życia, chociaż już coraz więcej pań po trzydziestce doświadcza inkontynencji.

Nietrzymanie moczu powoduje nieprzyjemne, wstydliwe sytuacje – mokra bielizna, nieprzyjemny zapach, częste infekcje intymne. Istnieją jednak sposoby skutecznego zabezpieczania się, które pozwalają czuć się pewnie i komfortowo przy tej dolegliwości.

Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków

Używaj profesjonalnych wkładek chłonnych zamiast zwykłych podpasek - przy nietrzymaniu moczu w stopniu lekkim

Wiele kobiet mających problem z utrzymaniem moczu sięga po zwykłe podpaski. To błąd. Są to produkty higieniczne przeznaczone do stosowania w trakcie menstruacji, a więc przez kilka dni w miesiącu. Stosowane dłużej mogą wywołać podrażnienia delikatnej skóry okolic intymnych. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór wkładów dla osób z inkontynencją. Są one bardziej chłonne niż zwykłe podpaski. Posiadają budowę, która chroni przed przeciekaniem. Wykonane są z delikatnego materiału, dzięki czemu nie podrażniają. Ponadto doskonale chronią przed rozprzestrzenianiem się przykrego zapachu. Dostępne są w wielu rozmiarach.

Stosując specjalistyczne wkładki, możemy czuć się komfortowo – nawet w biurze czy na randce.

Używaj specjalistycznych majtek – przy nietrzymaniu moczu w stopniu ciężkim

Wyglądają jak normalna bielizna, ale posiadają wkład chłonny. Doskonale dopasowują się do ciała. Nie odznaczają się pod ubraniem. Wyróżniają się wysoką chłonnością. Nie powodują dyskomfortu nawet przy siedzeniu. Pozwalają zachować suchą skórę okolic intymnych, dzięki czemu nie wywołują stanów zapalnych czy podrażnień.

Dbaj o strefy intymne – zapewniaj odpowiednie pH

Utrzymanie zdrowej skóry przy problemie nietrzymania moczu jest dużym wyzwaniem. Częsty kontakt skóry z moczem sprawia, że pacjent narażony jest na zmiany pH, powstawanie stanów zapalnych, odparzeń czy otarć. Należy zwrócić uwagę na prawidłową profilaktykę zdrowotną, używając odpowiednich produktów. Najlepiej używać wkładek i majtek chłonnych, które posiadają przyjazne dla skóry pH oraz zapewniają dodatkowe wsparcie dla płaszcza ochronnego skóry, jedocześnie zapobiegając namnażaniu się bakterii.

Pij wodę, ale rozsądnie

Osoby z inkontynecją powinny wypijać dziennie około 1,5 l czystej wody jak najmniej zmineralizowanej, czyli źródlanej, z filtra lub przegotowanej. Dlaczego? Im mniej pijemy, tym mocz jest gęstszy, a jego zapach bardziej intensywny. Pamiętajmy jednak, by ostatnią porcję płynów przyjmować około godziny 18.00.

Nie zapominaj o higienie intymnej

Przy nietrzymaniu moczu bardzo istotna jest dbałość o higienę intymną. Jeśli to możliwe, można podmywać się nawet kilka razy dziennie. Najlepiej stosować przy tym ciepłą wodę i delikatne środki myjące – możemy je obecnie kupić w każdej drogerii czy aptece. Jeśli nie ma możliwości podmycia się (bo np. jesteśmy w pracy czy na spotkaniu z przyjaciółmi), można zastosować chusteczki do higieny intymnej. Dzięki temu zminimalizujemy przykry zapach i będziemy czuć się pewniej. Ponadto zmniejszymy ryzyko wystąpienia podrażnień i infekcji okolic intymnych.

Komentarze (3)
~kasia
~kasia ponad rok temu

Trzeba dobrać odpowiednią dietę, ćwiczyć, po drugie trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia a nie tylko białka, dlatego dieta wysokobiałkowa jest dobra ale na krótką metę.. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne i ulubione posiłki a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej, a wagę utrzymuję do tej pory. Do tego poleciła mi znajoma świetny program o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura.com/gberes)

Odpowiedz

DYSKUSJE NA FORUM

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Nietrzymanie moczu u kobiet
najnowsze pytania

Artykuły Nietrzymanie moczu u kobiet
Nietrzymanie moczu u kobiet

TENA Lady

TENA Lady

TENA Lady Normal Wkładki anatomiczne TENA Lady zostały wyprodukowane z myślą o kobietach z lekkim nietrzymaniem moczu. TENA Lady Mini Możemy wybrać odpowiadający nam rozmiar wkładek TENA Lady.

Nietrzymanie moczu u kobiet

TENA Pants

TENA Pants

Majtki chłonne TENA Pants są doskonałe dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu i uprawiających aktywny tryb życia.

Nietrzymanie moczu u kobiet

Stosowanie podpasek w nietrzymaniu moczu (WIDEO)

Stosowanie podpasek w nietrzymaniu moczu (WIDEO) Odtwórz wideo

Schorzenie polegające na nietrzymaniu moczu może znacznie utrudniać aktywne życie, a nawet stać się powodem depresji. Taka dolegliwość prowadzi (...) tego nie można bagatelizować. Jeśli w porę nie podejmie się właściwego...

Nietrzymanie moczu u kobiet

Menopauza i NTM

, kołatanie serca oraz obniżenie nastroju. Każda kobieta doświadcza ich w sposób indywidualny, z różnym nasileniem. Nietrzymanie moczu w okresie menopauzy (...) w okresie menopauzy oraz po przebytej...

Nietrzymanie moczu u kobiet

5 najczęstszych pytań o nietrzymanie moczu

5 najczęstszych pytań o nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dotyczy kobiet w różnym wieku. Osoby, które zauważają u siebie tę dolegliwość, często obawiają (...) ? Nietrzymanie moczu...

Nietrzymanie moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu w czasie menopauzy

, co nie pozostaje bez wpływu na jego zdolność do utrzymywania moczu. Objawy nietrzymania moczu w okresie menopauzy Objawy inkontynencji u kobiet (...) moczu w czasie...