Antoni Królikowski zdobył się na szczere wyznanie. Aktor choruje na nieuleczalną chorobę
W ostatnim czasie paparazzi przyłapali Antka Królikowskiego w drodze do jednego z warszawskich szpitali. Wszyscy zastanawiali się wtedy, co może dolegać aktorowi. W programie ''Przez Atlantyk" wyznał, że cierpi na nieuleczalną chorobę.
1. Na co choruje Antek Królikowski?
Antoni Królikowski w ostatnim czasie dostarcza nam wiele emocji. Tuż po hucznym ślubie z modelką i aktorką Joanną Opozdą i narodzinach ich syna Vincenta, media obiegła informacja o rozstaniu małżonków, do którego miał doprowadzić romans Królikowskiego z sąsiadką swojej żony. Potem aktor ogłosił, że organizuje walkę MMA sobowtórów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. Wycofał się jednak szybko z tego pomysłu i zapowiedział, że musi zadbać o zdrowie. Wielu z nas zastanawiało się, co może dolegać aktorowi. Teraz w programie "Przez Atlantyk" Królikowski przyznał, że cierpi na nieuleczalną chorobę. W 2016 roku dowiedział się, że ma stwardnienie rozsiane.
- Wszystko zaczęło się od tego, że w 2016 r. zostałem zaproszony do udziału w programie rozrywkowym i nagle na scenie, coś wyszło gdzieś z trzewi, przez gardło i do mózgu. Nagle miałem paraliż całej lewej strony twarzy. 6 grudnia, na Mikołaja dostałem taki "prezent" w postaci diagnozy – opowiedział w szczerym wyznaniu aktor.
Przed kamerami Królikowski zdradził więcej szczegółów na temat życia z chorobą. Wiadomo, że jest w trakcie terapii, która hamuje rozwój choroby, dlatego co miesiąc musi stawiać się w szpitalu. Ogniska zapalne u aktora rozwinęły się w głowie, ale leki je wygaszają.
- Od lat ludzie mówią: widać, że naćpany albo pijany. To bywa mega denerwujące. Jeśli los tak chciał, to mam poczucie, że jednak jestem winien światu, żeby pokazać, że mimo choroby można żyć, mieć syna i spełniać się zawodowo – przyznał.
W chorobie wspiera go mama, Małgorzata Królikowska, która krótko po wyznaniu syna, opublikowała na Instagramie post: "Przepłyniesz nie tylko Atlantyk synu" - napisała.
2. Co to jest stwardnienie rozsiane?
Stwardnienie rozsiane to choroba ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzująca się okresami remisji i nawrotów. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią ok. 40 tys. osób. SM rozwija się najczęściej u osób młodych, przypadki choroby w grupie wiekowej powyżej 50 lat zdarzają się rzadko. Mimo postępu medycyny, dokładne przyczyny rozwoju stwardnienia rozsianego nie są znane. Do pierwszych objawów SM możemy zaliczyć zmęczenie, depresję, stany lękowe, drętwienie i mrowienie w nogach, problemy z pęcherzem moczowym, osłabienie oraz zaburzenia widzenia. Na chorobę znacznie częściej cierpią kobiety.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.