Trwa ładowanie...

Asentra – działanie, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Asentra to jeden z preparatów stosowanych przez pacjentów cierpiących na depresje. Jest to choroba bardzo trudna do zdiagnozowania. Ma różne objawy i nie ma znaczenia to jaki zawód wykonujemy, jaki mamy statut materialny. Jedyną skuteczną metodą walki depresją jest leczenie farmakologiczne za pomocą nowoczesnych leków. Jednym z nich jest właśnie Asentra.

Zobacz film: "Leczenie depresji"

spis treści

1. Asentra – działanie

Stosowanie Asentra jest wskazane w leczeniu takich dolegliwości jak zaburzenia depresyjne, w tym depresja z towarzyszącymi objawami zaburzeń lękowych. Dodatkowo Asentra przepisywana jest w zapobieganiu nawrotom depresji.

Ponadto preparat leczy zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, a także fobię społeczną charakteryzującą się silnym i uporczywym lękiem przed sytuacjami społecznymi i wystąpieniami publicznymi powodujący strach przed spotykaniem nowych ludzi, krytyką oraz wywołujący uczucie wstydu i zażenowania z powodu swojego zachowania.

Depresja - zdjęcia
Depresja - zdjęcia

Mężczyzna w depresji (Vincenta van Gogha)

zobacz galerię

Substancją czynną preparatu Asentra jest sertralina, należąca do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Serotonina jest jednym z neuroprzekaźników, substancji odgrywających istotną rolę w komunikacji pomiędzy neuronami. Działanie sertraliny polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny, a co za tym idzie na wydłużeniu czasu działania serotoniny w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbiorczej. Impulsy nerwowe wysyłane są częściej.

2. Asentra – skutki uboczne

Skutki uboczne Asentra może wywołać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Wówczas wystąpić mogą wystąpić obstrukcje układu pokarmowego w postaci: nudności, biegunki, luźnych stolców, jadłowstrętu, niestrawności.

Ponadto mogą wystąpić objawy neurologiczne w postaci; drżenie ciała, pobudzenia, ból i zawrotów głowy. Zaburzenia te są zwykle łagodne i ustępują po dłuższym okresie stosowaniu leku.

Asentra wpływa negatywnie na bezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Wiąże się to z możliwym występowaniem objawów w postaci zawrotów głowy oraz zaburzeń wzroku.

Warto obejrzeć:

3. Asentra – dawkowanie

Lek Asentra przyjmowany jest doustnie. Dawkę i częstotliwość ustala lekarz w zależności od choroby i objawów, które zdiagnozowano u pacjenta. Lek należy stosować codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenie czy bierzemy go z posiłkiem lub na czczo.

Nie zaleca się spożywania alkoholu w czasie stosowania preparatu Asentra. W trakcie leczenia należy ograniczyć również spożycie soku grejpfrutowego. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Lek Asentra jest przepisywany na receptę
Lek Asentra jest przepisywany na receptę (123rf.com)

Przed zastosowaniem leku Asentra należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu stosowanie leku po terminie ważności jest niebezpieczne i może zagrozić życiu lub zdrowiu. Asentra jest przepisywany na receptę. Nie należy go podawać innym bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

4. Asentra – opinie

W internecie panuje pozywytna opinia na temat leku Asentra. Pomaga po kilku dniach i nie powoduje długotrwałych ani uciążliwych skutków ubocznych. Pacjenci zażywający lek piszą na forum, że Asentra powoduje spadek masy ciała.

5. Asentra – zamienniki

Zamienniki Asentra są osiągalne, ale powinien o przepisaniu innego preparatu zdecydować lekarz. Jeśli tak się stanie można zakupić takie preparaty jak:

Aposerta, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertraline Aurobindo, Sertranorm, Setaloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.