Trwa ładowanie...

Asentra – działanie, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Avatar placeholder
26.03.2021 12:01
Lek Asentra jest przepisywany na receptę
Lek Asentra jest przepisywany na receptę (123rf.com)

Asentra to jeden z preparatów stosowanych przez pacjentów cierpiących na depresje. Jest to choroba bardzo trudna do zdiagnozowania. Ma różne objawy i nie ma znaczenia to jaki zawód wykonujemy, jaki mamy statut materialny. Jedyną skuteczną metodą walki depresją jest leczenie farmakologiczne za pomocą nowoczesnych leków. Jednym z nich jest właśnie Asentra.

spis treści

1. Asentra – działanie

Stosowanie Asentra jest wskazane w leczeniu takich dolegliwości jak zaburzenia depresyjne, w tym depresja z towarzyszącymi objawami zaburzeń lękowych. Dodatkowo Asentra przepisywana jest w zapobieganiu nawrotom depresji.

Ponadto preparat leczy zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, a także fobię społeczną charakteryzującą się silnym i uporczywym lękiem przed sytuacjami społecznymi i wystąpieniami publicznymi powodujący strach przed spotykaniem nowych ludzi, krytyką oraz wywołujący uczucie wstydu i zażenowania z powodu swojego zachowania.

Zobacz film: "Leczenie depresji"
Depresja - zdjęcia
Depresja - zdjęcia

Mężczyzna w depresji (Vincenta van Gogha)

zobacz galerię

Substancją czynną preparatu Asentra jest sertralina, należąca do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Serotonina jest jednym z neuroprzekaźników, substancji odgrywających istotną rolę w komunikacji pomiędzy neuronami. Działanie sertraliny polega na hamowaniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny, a co za tym idzie na wydłużeniu czasu działania serotoniny w synapsie i czasu pobudzenia komórki odbiorczej. Impulsy nerwowe wysyłane są częściej.

2. Asentra – skutki uboczne

Skutki uboczne Asentra może wywołać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Wówczas wystąpić mogą wystąpić obstrukcje układu pokarmowego w postaci: nudności, biegunki, luźnych stolców, jadłowstrętu, niestrawności.

Ponadto mogą wystąpić objawy neurologiczne w postaci; drżenie ciała, pobudzenia, ból i zawrotów głowy. Zaburzenia te są zwykle łagodne i ustępują po dłuższym okresie stosowaniu leku.

Asentra wpływa negatywnie na bezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Wiąże się to z możliwym występowaniem objawów w postaci zawrotów głowy oraz zaburzeń wzroku.

Warto obejrzeć:

3. Asentra – dawkowanie

Lek Asentra przyjmowany jest doustnie. Dawkę i częstotliwość ustala lekarz w zależności od choroby i objawów, które zdiagnozowano u pacjenta. Lek należy stosować codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenie czy bierzemy go z posiłkiem lub na czczo.

Nie zaleca się spożywania alkoholu w czasie stosowania preparatu Asentra. W trakcie leczenia należy ograniczyć również spożycie soku grejpfrutowego. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Przed zastosowaniem leku Asentra należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu stosowanie leku po terminie ważności jest niebezpieczne i może zagrozić życiu lub zdrowiu. Asentra jest przepisywany na receptę. Nie należy go podawać innym bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

4. Asentra – opinie

W internecie panuje pozywytna opinia na temat leku Asentra. Pomaga po kilku dniach i nie powoduje długotrwałych ani uciążliwych skutków ubocznych. Pacjenci zażywający lek piszą na forum, że Asentra powoduje spadek masy ciała.

5. Asentra – zamienniki

Zamienniki Asentra są osiągalne, ale powinien o przepisaniu innego preparatu zdecydować lekarz. Jeśli tak się stanie można zakupić takie preparaty jak:

Aposerta, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertraline Aurobindo, Sertranorm, Setaloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze