Trwa ładowanie...

Bobotic Forte krople 30 ml - kolka jelitowa u niemowlaka, właściwości, dawkowanie

Avatar placeholder
30.03.2021 21:37
Bobotic Forte krople 30 ml - kolka jelitowa u niemowlaka, właściwości, dawkowanie
Bobotic Forte krople 30 ml - kolka jelitowa u niemowlaka, właściwości, dawkowanie (iStock)

Niepokoi Cię długotrwały płacz Twojego dziecka? To może być kolka jelitowa. Kolka jelitowa występuje już u około 40 % niemowlaków – najczęściej około 3 tygodnia życia. Rozwiązaniem problemów mogą być krople Bobotic Forte. Przeczytaj więcej na temat działania i stosowania preparatu Bobotic Forte.

spis treści

1. Bobotic Forte krople 30 ml – kolka jelitowa u niemowlaka

Przyczyny wystąpienia kolki jelitowej u niemowlaka mogą być naprawdę różne – powodem może być nieprawidłowe karmienie dziecka (np. Karmienie w pomieszczeniach zbyt tłocznych i hałaśliwych, absorbujących uwagę dziecka), może być to też problem z samym układem pokarmowym dziecka lub alergią pokarmową.

Dodatkowo kolka jelitowa może mieć podłoże psychiczne – nerwowość i kłótnie rodziców przy dziecku również mogą być jej przyczyną. Kolka występuje najczęściej u niemowlaków między od 3 do 6 tygodnia życia. Kolka objawia się u dziecka napadem płaczu, wzdętym twardym brzuszkiem, podkurczaniem nóżek, zaczerwienieniem twarzy dziecka. Napady takie pojawiają się przez jakiś czas cyklinie.

Zobacz film: "Sposoby na kolkę u dziecka"

Jak leczyć kolkę jelitową u niemowlaka? Wśród substancji, które mogą okazać się pomocne wyróżnić można np. symetykon, probiotyki, produkty ziołowe. Bobotic Forte w kroplach zawiera najwyższą wartość symetykonu w 1ml preparatu – symetykon jest uznawany za bezpieczny do stosowania dla dzieci, łatwo wchłania się w układzie pokarmowym, nie wywołuje działań niepożądanych oraz nie reaguje z innymi przyjmowanymi lekami.

2. Bobotic Forte krople 30 ml – właściwości

Substancja czynna Bobotic Forte to symetkon, które zadaniem jest zmniejszenie napięcia w jelitach oraz ułatwienie wydalenia gazów jelitowych. Bobotic Forte mogą stosować dzieci już od 4 tygodnia życia.

Jak radzić sobie z kolką u dziecka?
Jak radzić sobie z kolką u dziecka? [10 zdjęć]

Jeśli jesteś karmiącą matką, rozwiązaniem może okazać się eliminacja z twojej diety drażniących pokarmów,

zobacz galerię

Bobotic Forte w kroplach podawany jest doustnie, dzięki czemu niezwykle szybko wchłania się do układu pokarmowego powodując szybką ulgę i zmniejszenie objawów kolki jelitowej.

3. Bobotic Forte krople 30 ml – dawkowanie

Dawkowanie preparatu Bobotic Forte najlepiej w przypadku najmłodszych pacjentów skonsultować z lekarzem – lekarz powinien przede wszystkim wykluczyć inne powody płaczu dziecka. Objawy podobne do kolki jelitowej mogą wystąpić też w przypadku innych chorób, których nieleczenie u dziecka może się skończyć nawet zagrożeniem jego życia.

Jeśli jednak lekarz potwierdza, że powodem jest niegroźna kolka jelitowa najczęściej zaleci rodzicom podawanie dziecku 3 kropel przed, w trakcie lub po posiłku w przypadku dzieci od 4 tygodnia życia do 2 lat. Maksymalna ilość kropel Bobotic Forte przyjęta w ciągu dnia to 18.

Dzieci w wieku od 2 lat do 12 mogą również stosować Bobotic Forte w przypadku wzdęć, niestrawności, kolki – starsze dzieci mogą przyjmować 6 kropel preparatu Bobotic Forte, w taki sam sposób jak młodsi – do maksymalnie 36 kropel na dobę.

4. Bobotic Forte krople 30 ml – przeciwskazania

Przeciwskazanie do stosowanie Bobotic Forte to przede wszystkim nieodpowiedni wiek - preparat nie może być stosowane przez dzieci poniżej 4 tygodnia życia.

Po za tym Bobotic Forte nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości dziecka na jakikolwiek składnik preparatu czyli symetykon, benzoesan sodu, jednowodny kwas cytrynowy, sacharynę sodową, gumę ksantanową, aromat malinowy, wodę oczyszczoną.

Co więcej lek nie może być stosowany w przypadku gdy u dziecka nie wykluczono wystąpienia niedrożności układu pokarmowego.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze