Trwa ładowanie...

Brak erekcji. Choroby, które mogą się do tego przyczynić

Avatar placeholder
07.04.2021 14:43

Problemy ze wzwodem to jedna z form impotencji, która może się także objawiać brakiem ejakulacji (czyli wytrysku), mimo osiągnięcia wzwodu. Przy braku erekcji problemem jest sam wzwód, który nie pojawia się, mimo stymulacji i podniecenia. Problemy z erekcją najczęściej dotykają mężczyzn po 50. roku życia, jednak coraz częściej zdarzają się w młodym wieku. Brak erekcji lub niepełny wzwód uniemożliwiają normalne współżycie, co ma wpływ na oboje partnerów i ich związek.

spis treści

1. Niepełna erekcja

Brak erekcji lub niepełny wzwód może zdarzyć się każdemu mężczyźnie, pomimo że jest podniecony. Sporadyczne pojawienie się takiego objawu nie jest jeszcze problemem i najczęściej jest spowodowane zmęczeniem, napięciem psychicznym czy zdenerwowaniem. Dopiero, kiedy problemy z erekcją zdarzają się przy każdym zbliżeniu, można mówić o impotencji.

Zobacz film: "Narkotyki i seks"

2. Przyczyny braku erekcji

Brak erekcji
Brak erekcji

Zaburzenia wzwodu są stosunkowo częstym problemem, zgłaszanym także przez młodych mężczyzn. W młodym

zobacz galerię

Brak erekcji lub niepełny wzwód może mieć różne przyczyny psychiczne, np.:

Osoby uzależnione od alkoholu, nikotyny czy narkotyków także są bardziej narażone na problemy z erekcją. Problemem staje się zwężenie tętnic wywołane nikotyną, utrudniające przepływ krwi.

Erekcja może być blokowana także przez czynniki czysto fizyczne:

Impotencja może być wywołana także niektórymi lekami (neuroleptykami, antydepresantami) oraz leczeniem niektórych chorób (radioterapią, operacją prostaty, pęcherza, odbytu).

Brak erekcji w młodym wieku jest tak naprawdę rzadkością. Niepełna erekcja lub jej brak najczęściej dotyka mężczyzn w okresie andropauzy, czyli około 50. roku życia. Może być to spowodowane zmianami miażdżycowymi lub nadciśnieniem, a także niedoborem hormonów, szczególnie testosteronu.

3. Brak erekcji a dieta

Według niektórych badaczy, erekcja może się nie pojawiać ze względu na niezdrowe odżywianie, brak witamin i minerałów. W przypadku całkowitego lub częściowego braku wzwodu zalecane są np.:

Brak erekcji podczas stosunku lub niepełna erekcja mogą znacznie pogorszyć życie intymne mężczyzny i jego partnerki. Jeśli problem się powtarza, mimo sprzyjających warunków do współżycia (stała partnerka, intymne miejsce, brak stresów), należy zgłosić się do lekarza.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Brak erekcji. Choroby, które mogą się do tego przyczynić
Brak erekcji. Choroby, które mogą się do tego przyczynić
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza