Bratek polny w leczeniu trądziku

Trądzik jest uciążliwą i męcząca dolegliwością. Kuracje lekami nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Warto wówczas zacząć stosować zioła. Bratek polny leczniczo wpływa na zmiany skórne, w tym trądzikowe. Można go kupić w aptekach, w sklepach zielarskich oraz w sklepach ze zdrową żywnością.

1. Bratek polny na trądzik

Bratek polny dostępny jest jako herbatka ziołowa i tabletki z wyciągu tej rośliny. Podobnie, jaki i inne sposoby na trądzik, bratek działa jedynie gdy regularnie się go stosuje. W przeciwnym przypadku kuracja nie przyniesie spodziewanego efektu i trądzik pozostanie.

Terapia ziołowa przynosi poprawę już po pierwszym miesiącu, jednak znaczne zmiany pojawiają się po kilku miesiącach. Herbata ziołowa powinna być pita kilka razy dziennie. Kurację z bratka można powtarzać wielokrotnie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Bratek polny nie może być używany przez osoby cierpiące na wielopłytkowość i zakrzepicę. Nie zaleca się również stosowanie bratka osobom starszym.

2. Jak działa bratek polny?

 • zmniejsza łojotok skóry;
 • wygładza skórę;
 • wpływa na przemianę materii;
 • pomaga oczyszczać organizm z toksyn;
 • zioła działają moczopędnie – efekt ten wywołują zawarte w bratku flawonoidy;
 • wiąże szkodliwe produkty przemiany materii i pomaga w ich usuwaniu z organizmu;
 • wzmacnia włosy i paznokcie;
 • pomaga w chorobach dróg oddechowych – herbatka z bratka działa wykrztuśnie i zwiększa potliwość;
 • stosowany jest podczas przeziębienia, grypy i anginy;
 • wyciąg z bratka skutecznie leczy suchy kaszel;
 • po bratka warto niego sięgnąć podczas zapalenia dróg moczowych;
 • picie bratka zalecane jest osobom zażywającym duże ilości leków i antybiotyków, bratek działa pobudzająco na metabolizm i oczyszcza organizm.

3. Stosowanie bratka polnego

Lepiej zrezygnować ze zwykłej czarnej herbaty na rzecz naparu z bratka polnego. Zioła zalewa się wrzątkiem i zaparza. Tak przyrządzoną herbatę powinno pić się po posiłku, 2-3 razy dziennie.

Herbata ziołowa z bratka możne być stosowana w formie okładów na skórę. Wystarczy namoczyć w naprze czystą szmatkę i przyłożyć ją do zmienionego chorobą miejsca.

Na trądzik skuteczne będzie robienie parówki z wykorzystaniem bratka polnego. Zioło należy wsypać do miski i zalać wrząca wodą. Następnie trzeba nachylić nad miską twarz, a głowę przykryć ręcznikiem. W tej pozycji powinno się zostać około 15 minut. Tego zabiegu nie powinny stosować osoby o cerze skłonnej do pękających naczynek.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.