Przejdź na WP

Bratek - na trądzik, jak działa, stosowanie

Trądzik jest uciążliwą i męcząca dolegliwością. Kuracje lekami nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Warto wówczas zacząć stosować zioła. Bratek polny leczniczo wpływa na zmiany skórne, w tym trądzikowe. Można go kupić w aptekach, w sklepach zielarskich oraz w sklepach ze zdrową żywnością.

Zobacz film: "Co to jest trądzik?"

spis treści

1. Bratek - na trądzik

Bratek polny dostępny jest jako herbatka ziołowa i tabletki z wyciągu z bratka. Podobnie, jaki i inne sposoby na trądzik, bratek działa jedynie gdy regularnie się go stosuje. W przeciwnym przypadku bratek nie przyniesie spodziewanego efektu i trądzik pozostanie.

Terapia ziołowa przy pomocy bratka polnego przynosi poprawę już po pierwszym miesiącu, jednak znaczne zmiany pojawiają się po kilku miesiącach. Herbata ziołowa powinna być pita kilka razy dziennie. Kuracja z bratka może być powtarzana wielokrotnie.

Bratek polny nie może być używany przez osoby cierpiące na wielopłytkowość i zakrzepicę. Nie zaleca się również stosowania bratka osobom starszym.

2. Bratek - jak działa

Jak działa bratek polny?

Herbata ziołowa z bratka możne być stosowana w formie okładów na skórę
Herbata ziołowa z bratka możne być stosowana w formie okładów na skórę (123rf.com)

3. Bratek - stosowanie

Lepiej zrezygnować ze zwykłej czarnej herbaty i pić napar z bratka polnego. Zioła zalewa się wrzątkiem i zaparza. Tak przyrządzoną herbatę powinno pić się po posiłku, 2-3 razy dziennie.

Herbata ziołowa z bratka możne być stosowana w formie okładów na skórę. Wystarczy namoczyć w naparze czystą szmatkę i przyłożyć ją do zmienionego chorobą miejsca.

Na trądzik skuteczne będzy będzie bratek w formie parówki z wykorzystaniem bratka polnego. Bratek należy wsypać do miski i zalać wrząca wodą. Następnie trzeba nachylić nad miską twarz, a głowę przykryć ręcznikiem. W tej pozycji powinno się zostać około 15 minut. Tego zabiegu nie powinny stosować osoby o cerze skłonnej do pękających naczynek.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy