Trwa ładowanie...

Ćwicz dla wspaniałego seksu!

Każdy powie ci, że odpowiednia dieta, unikanie stresowych sytuacji i zdrowe nawyki senne są dobre dla zdrowia. W końcu zaniedbanie któregoś z tych aspektów odbija się negatywnie na funkcjonowaniu organizmu. Podobnie jest z brakiem aktywności fizycznej, z tą różnicą, że jego skutek odczuwa się najboleśniej w sypialni. Związek między ćwiczeniami fizycznymi a seksem jest niepodważalny i łączy się nie tylko z fizycznością, ale także z psychiką.

1. Ćwiczenia a ciało i umysł

W czasie seksu osobom nieaktywnym fizycznie często brakuje tchu. Poza tym, w związku z brakiem elastyczności i siły nie mogą one wytrzymać dłuższy czas w tej samej pozycji. Według ekspertów, regularne ćwiczenia poprawiają witalność seksualną i zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji. W czasie intensywnego treningu w organizmie podnosi się poziom testosteronu, który utrzymuje się we krwi przez jakiś czas po zakończeniu ćwiczeń. Dobrym pomysłem mogą być także ćwiczenia aerobowe, które poprawiają krążenie krwi, co bezpośrednio wpływa na potencję. Warto rozpocząć takie ćwiczenia, szczególnie jeśli dana osoba pali, ma nadwagę lub nadużywa alkoholu. Dodatkową pomocą są także ćwiczenia gimnastyczne, pomagające zredukować stres, który negatywnie wpływa na libido.

Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

Dobra forma pozytywnie wpływa na sferę seksualną w aspekcie fizycznym. Zalety związane ze sferą emocjonalną są jednak bardziej spektakularne. Poprawa sprawności to nie tylko źródło witalności, ale także klucz do pewności siebie i poczucia własnej atrakcyjności. Gdy czujesz się seksownie, o wiele łatwiej jest ci wejść w odpowiedni nastrój. Czujesz się pożądana i sama pragniesz więcej.

2. Aktywność poprawiająca kondycję

  • Seks – współżycie jest ćwiczeniem samym w sobie. Pomaga spalić kalorie (około 80 kalorii na każde 30 minut!). Seks przyspiesza bicie serca i buduje mięśnie. Gdy masz ochotę na figle, bądź świadoma, że im więcej mięśni zaangażujesz w czasie seksu, tym lepiej odbije się to na całościowym pożyciu.
  • Ćwiczenia aerobowe – żeby zaskoczyć kochanka aktywnością w sypialni, powinnaś skupić się na poprawie wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego. Najlepiej jest wykonywać ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie czy pływanie, minimum trzy razy w tygodniu. Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś, zacznij trening od lżejszych czynności, jak np. chodzenie. W ten sposób na pewno trafisz na drogę seksualnej rozkoszy.
  • Ćwiczenia siłowe – silne mięśnie pozwolą ci na wypróbowanie różnorodnych pozycji seksualnych. Wykonywanie złożonych ćwiczeń na wytrzymałość, a więc takich, które działają na różne partie mięśniowe, wpłynie pozytywnie na twoje życie erotyczne. Warto poświęcić trochę czasu na przysiady, pompki i wymachy nóg. Efekty będą widoczne już po paru dniach ćwiczeń.
  • Ćwiczenia mięśni Kegla – nie można zapomnieć o ćwiczeniu mięśni sfer erogennych. Dzięki regularnym ćwiczeniom mięśni Kegla mającym na celu wzmocnienie i kontrolę mięśni miednicy, mężczyźni będą mogli bez problemu kontrolować wytrysk i podtrzymać wzwód, a kobiety odczują zwiększone doznania w czasie orgazmu.

Zaopatrzona w zapasy energii nagromadzone w czasie ćwiczeń, udaj się niezwłocznie do sypialni. Wypracowana kondycja pozwoli ci wypróbować wszystkie znane lub niesprawdzone dotąd pozycje seksualne. Pamiętaj: ruchy, które wykonujesz w sypialni, nie tylko zbliżają cię do orgazmu, ale także są skutecznym treningiem siłowym i aerobowym.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza