Trwa ładowanie...

Debutir – działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Avatar placeholder
Patrycja Nowak 25.03.2021 17:20
Debutir ma postać kapsułek do stosowania doustnego
Debutir ma postać kapsułek do stosowania doustnego (123rf.com)

Układ pokarmowy człowieka ciągle pracuje, dlatego należy utrzymywać go w jak najlepszej kondycji. Czasami zwykła dieta to za mało. Warto sięgnąć po produkty, które przyśpieszą przemianę materii albo złagodzą inne schorzenia. Jednym z takich produktów jest suplement diety lub środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego (w tym medycznego) – Debutir. Nazwa dosyć długa. My krótko i treściwie postaramy przyjrzeć się preparatowi bliżej i opowiemy co potrafi.

spis treści

1. Debutir – działanie

Stosowanie Debutir jako dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego jest zalecane dla dorosłych i dzieci po 7 roku życia do stosowania w przypadku chorób jelita grubego.

Suplement diety Debutir stosuje się również w zespole jelita nadwrażliwego oraz w zaburzeniach wchłaniania. Może to prowadzić do niedoboru składników odżywczych a w konsekwencji do utraty masy ciała. U dzieci może się to objawić w postaci nieprawidłowego wzrastania.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

Debitur stosuje się również jako pomoc w zaburzeniach takich jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia, dyspepsja, biegunki.

11 symptomów poważnych chorób jelita grubego
11 symptomów poważnych chorób jelita grubego [6 zdjęć]

Bóle odczuwane w różnych partiach ciała to jedna z najbardziej oczywistych wskazówek choroby. Bóle

zobacz galerię

Specyfik Debitur jest zalecany przy niedoborach pokarmowych a także w zaburzeniach prawidłowego składu flory jelitowej, która została uszkodzona w wyniku długotrwałego przyjmowania antybiotyków.

2. Debutir – skład

Jedna kapsułka produktu Debutir zawiera 500 mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego (oleju palmowego), co odpowiada 150 mg maślanu sodu.

Pozostałe składniki preparatu to uwodorniony olej palmowy i maślan sodu.

Kwas masłowy będący składnikiem preparatu Debutir stanowi główny materiał energetyczny, zwiększa przepływ krwi przez błonę śluzową, stymuluje motorykę przewodu pokarmowego i wspomaga produkcję śluzu chroniącego ściany jelit. Kwas ten zwiększa też wchłanianie sodu i wody z pokarmów w jelicie grubym, stanowiąc uzupełnienie żywieniowe w przebiegu biegunek.

3. Debutir – skutki uboczne

Badania nie wykazały wielu przeciwwskazań w przypadku stosowania preparatu. Aby temu zapobiec nie należy stosować suplementu diety Debitur u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadkach, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność.

4. Debutir – dawkowanie

Preparat ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Dawkowanie Debutir u dorosłych powinno odbywać się w następujących proporcjach: 1 kapsułka 2 razy na dobę, rano i wieczorem, przez co najmniej 3 miesiące.

Z kolei dzieci po ukończeniu 7go roku życia powinny zażywać 1 kapsułkę na dobę, najlepiej wieczorem, przez co najmniej 6 tygodni.

5. Debutir – zamienniki

Kapsułkę Debutir należy połknąć w całości popijając chłodną lub letnią wodą. Preparat jest najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

6. Debutir – opinie

Opinie o Debutir zamieszczone w Internecie są pozytywne. Pacjenci chwalą lek za szybkość działania oraz fakt, że rozwiązuje problemy z układem pokarmowym. Preparat nie powoduje skutków ubocznych i nie uzależnia.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze