Trwa ładowanie...

Fluimucil – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Avatar placeholder
22.12.2022 13:19
Fluimucil – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne
Fluimucil – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Fluimucil jest lekiem mukolitycznym, który rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych i ułatwia jej usuwanie. Lek Fluimucil jest dostępny bez recepty.

spis treści

1. Charakterystyka leku fluimucil

Substancją czynną leku Fluimucil jest acetylocysteina. Jej zadaniem jest zwiększenie wydzielania śluzu w drogach oddechowych co spowoduje jego rozrzedzenie i ułatwi usuwanie z organizmu. Lek Fluimucil ułatwia odksztuszanie i nie zaburza naturalnego odruchu kaszlowego. Acetylocysteina stosowana jest także jako odtrutka w przypadku zatrucia paracetamolem.

2. Wskazania do stosowania

Wskazania do stosowania leku Fluimucil to problemy z odksztuszaniem wydzieliny z dróg oddechowych. Preparat Fluimucil jest wskazany do krótkotrwałego stosowania przy zakażeniach związanych z przeziębieniem.

Zobacz film: "Jak odróżnić grypę od przeziębienia?"
7 zaskakujących faktów na temat śluzu i flegmy
7 zaskakujących faktów na temat śluzu i flegmy [7 zdjęć]

Wydzielina z nosa ma ważną funkcję – ma nawilżać nozdrza. Im bardziej suche nozdrza, tym bardziej podatnym

zobacz galerię

3. Przeciwwskazania do stosowania

Przeciwwskazania do stosowania leku Fluimucil to nadwrażliwość na składniki leku, astma oraz fenyloketonuria. Lek Fluimucil nie powinien być stosowany i dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Przeciwwskazaniem do stosowania leku Fluimucil jest także ciąża i okres karmienia piersią.

4. Bezpieczne dawkowanie leku

Lek Fluimucil jest przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Zaleca się przyjmować 1 tabletkę musującą Fluimucil na dobę. Tabletkę rozpuszcza się w pół szklanki letniej wody. Lek Fluimucil przyjmuje się po posiłku. W trakcie kuracji lekiem Fluimucil zaleca się spożywanie większej ilości płynów. Lek przyjmuje się najpóźniej 4 godziny przed snem. Bez konsultacji z lekarzem nie można stosować leku Fluimucil dłużej jak 5 dni.

Zobacz także:

5. Skutki uboczne i działania niepożądane stosowania leku Fluimucil

Skutki uboczne leku Fluimucil to: bóle głowy, szumy uszne, zwiększenie częstotliwości rytmu serca (tachykardia), niedociśnienie tętnicze, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, nudności i wymioty, biegunka, bóle brzucha, gorączka, reakcje nadwrażliwości świąd, pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy).

Działania niepożądane leku Fluimucil to także: niestrawność, duszności, skurcz oskrzeli, krwotok, wstrząs anafilaktyczny. Lek Fluimucil może powodować ciężkie reakcje skórne, w tym zespół Stevensa i Johnsona.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.